Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Siedlce zakończył kompletowanie składu na nowy sezon

KPS Siedlce zakończył kompletowanie składu na nowy sezon

fot. archiwum

KPS Jadar Siedlce po zakontraktowaniu nowego rozgrywającego pozyskał kolejnych zawodników, domykając skład zespołu na nowy sezon. Szeregi I-ligowego klubu zasili nowy atakujący - Igor Walczykowski, drużyna zatrudniła także nowego libero.

Walczykowski to wychowanek Skry Bełchatów – w młodzieżowych drużynach mistrza Polski stawiał swoje pierwsze kroki, grając w Młodej Lidze i drugoligowej drużynie EKS Skra Bełchatów. Trzy lata spędził również w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Ostatni rok zawodnik spędził na treningach pod okiem trenera Jacka Nawrockiego wraz z pierwszą ekipą Skry Bełchatów. Siatkarza rekomendował klubowi z Siedlec m. in. prezes mistrza Polski, Konrad Piechocki.

Nowy atakujący siedlczan mierzy 201 centymetrów wzrostu, piłkę atakuje zaś z pułapu 342 centymetrów. W karierze swej został wyróżniony już między innymi tytułem najlepszego atakującego mistrzostw Polski juniorów. W Siedlcach młody Walczykowski będzie tworzył duet atakujących wraz z innym nowym nabytkiem KPS, Jakubem Buckim (wcześniej Jadar Radom).

-Na pewno nie złożę łatwo broni – mówi Walczykowski zapytany o rywalizację o miejsce w szóstce meczowej KPS – Postaram się zrobić wszystko, aby wywalczyć sobie miejsce na parkiecie i to na pewno pozytywnie wpłynie na nasz poziom.Pytany o swoje pierwsze wrażenia po przyjeździe do Siedlec atakujący odpowiada: – Jak na razie jest bardzo pozytywnie – naturalne jest, iż wszystko wyjdzie w praniu, ale w chwili obecnej jestem bardzo zadowolony ze swojego transferu.

Kontrakt zawodnika został zawarty na jeden rok. Równocześnie KPS Jadar poinformował o podpisaniu umowy z nowym libero, jakim jest pochodzący z Siedlec Kamil Zbucki. Tym samym skład beniaminka pierwszej ligi został zamknięty.

KPS Jadar Siedlce w sezonie 2011/2012:

Rozgrywający:
Łukasz Wroński (GTPS Gorzów Wielkopolski)
Wojciech Ranecki

Przyjmujący:
Radosław Zbierski (Joker Piła)
Mateusz Jasiński (Joker Piła)
Paweł Łęgowski
Paweł Rejowski

Atakujący:
Jakub Bucki (KS Jadar Radom)
Igor Walczykowski (młoda Skra Bełchatów)

Środkowi:
Witold Chwastyniak (Joker Piła)
Jakub Kowalczyk (Joker Piła)
Tomasz Obuchowicz (AZS UAM Poznań)

Libero:
Paweł Kowal
Kamil Zbucki

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved