Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Karolina Sowała: Każdy wygrany mecz będzie cenny

Karolina Sowała: Każdy wygrany mecz będzie cenny

fot. archiwum

- Mamy dość sprecyzowane aspiracje. Chciałabym skończyć turniej na miejscach 7-8. Dałoby to kilka cennych punktów do rankingu, od którego zależy, kto pojedzie na finał do Norwegii - mówi Karolina Sowała przed zawodami Polish Masters.

Jak z waszym zdrowiem przed Polish Masters?

Karolina Sowała:Ostatnie dwa tygodnie były dla nas dość ciężkie. Po turnieju w Gstaad, gdzie zmagałam się z bólem kręgosłupa, powinnyśmy trochę odpuścić. Postanowiłyśmy jednak realizować plan przygotowań. Przed nami był turniej w Gorzewie i World Tour w Moskwie, a czasu na powrót do całkowitego zdrowia zwyczajnie zabrakło. Udało mi się w jakimś stopniu wyleczyć kontuzję pleców, ale u Kasi wystąpił ponownie ból kolana. Niestety, urazy ograniczyły nasze treningi.

Jak więc wyglądają ostatnie przygotowania do turnieju?Boiska wyglądają dość dobrze, ale są jeszcze przygotowywane przez organizatorów. Dzisiaj trenowałyśmy na udostępnionym korcie przy miejskim stadionie. Wieczorem czeka nas siłownia i od jutra wchodzimy na główne boiska.

Macie swój plan minimum związany z tym turniejem?

– Mamy dość sprecyzowane aspiracje i tego się trzymamy. Każdy wygrany mecz będzie bardzo cenny, a z każdej porażki będzie trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. Chciałabym skończyć turniej na miejscach 7-8. Dałoby to kilka cennych punktów do rankingu, od którego zależy, kto pojedzie na finał do Norwegii.

Kto może stanąć wam na drodze w zawodach w Niechorzu?

Zdecydowanie najgroźniejszymi rywalkami będą Czeszki Kristyna Kolocova i Slukova Marketa, które są rozstawione z numerem jeden. Bardzo silne są również pary niemieckie, które dobrze sobie radzą w turniejach z cyklu World Tour. Uważam jednak, że nie ma par, z którymi nie można nawiązać równej walki. My ze swojej strony możemy zapewnić kibiców, że zrobimy wszystko, żeby dostarczyć pozytywnych emocji i stworzyć widowisko na wysokim poziomie.

*Rozmawiał Mieszko Wawrzyniak

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved