Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Gabriela Jasińska: Każdy przeciwnik jest trudny

Gabriela Jasińska: Każdy przeciwnik jest trudny

fot. archiwum

- Atmosfera jest bardzo dobra. My wraz z trenerami tworzymy bardzo dobry zespół, który ma duży potencjał. Mam nadzieję, że nie zaprzepaścimy szansy i pokażemy na co nas stać - mówi przed wylotem do Peru na mistrzostwa świata Gabriela Jasińska.

Za wami przegrane sparingi ze Słowaczkami. Rywalki były za silne, czy wasza forma wówczas pozostawiała jeszcze sporo do życzenia?

Gabriela Jasińska: Słowaczki to nasz najczęstszy przeciwnik meczów towarzyskich. Moim zdaniem w ostatnich spotkaniach zagrały one bardzo równo, dobrze współpracował u nich blok-obrona, co powodowało, że nasz mocny atak był przez nie z łatwością podbijany. Poza tym troszkę grałyśmy chaotycznie, czasami brak było pomysłu na grę, popełniałyśmy własne błędy i brakowało nam w niektórych momentach dokładności. Forma trochę też nie dopisywała, ale możliwe, że to przez dobrą, równą grę naszych przeciwniczek.

Co musicie poprawić, żeby wasza gra na mistrzostwach świata wyglądała lepiej niż w meczach towarzyskich ze Słowaczkami?– Najwięcej musimy popracować nad przyjęciem i wyprowadzaniem kontr. Mamy też problem z końcówkami. Przez cały set potrafimy grać bardzo dobrze, prowadzić przez większość czasu, a w końcówkach nagle przestajemy grać, a one są najważniejsze. Ale myślę, że nasza zawziętość jednak pomoże nam w Peru "dobijać" naszych rywali, aby na spokojnie wygrywać mecze.

Jakie elementy będą waszą główną bronią podczas zawodów w Peru?

– Uważam, że naszą główną bronią będzie zagrywka i blok. Polscy siatkarze i siatkarki ogólnie mają dobry blok i wydaje mi się, że my też to potrafimy bardzo dobrze robić. Łączy się to właśnie z dobrą zagrywką. Mam nadzieję, że odważnie będziemy wchodzić w pole serwisowe, żeby jak najbardziej utrudnić grę przeciwniczką lub bezpośrednio z zagrywki zdobywać punkty.

Które miejsce jest w waszym zasięgu?

– Uważam, że jeżeli zagramy to co naprawdę potrafimy to jesteśmy w stanie znaleźć się w czołówce i zdobyć któryś z medali. Liczymy na to, że złoto będzie nasze.

Jak ocenisz grupowe rywalki, czyli Koreanki, Amerykanki oraz Belgijki? Która z tych drużyn według ciebie będzie waszym najtrudniejszym przeciwnikiem i dlaczego?

– Szczerze mówiąc nigdy nie widziałam jak grają nasze rywalki. Jedynie nasza kadra grała kiedyś z Belgijkami. Każdy przeciwnik z jakim się gra jest trudny, lecz zależy to od tego w jakiej dyspozycji my będziemy. Zresztą nie ważne jaki przeciwnik, ważne żeby wyjść i walczyć do ostatniego punktu.

Peru to dość egzotyczny zakątek świata, szczególnie jeśli chodzi o siatkówkę. Nie obawiacie się złych warunków organizacyjnych?

– Jesteśmy przygotowani na różnego rodzaju niespodzianki. Zresztą nie jedziemy tam na wycieczkę, tylko po to, aby walczyć o jak najlepsze miejsce w świecie. Mamy nadzieję, że jednak wszystko będzie dobrze i do domów wrócimy całe, zdrowe i szczęśliwe.

Jaka atmosfera panuje w zespole przed wylotem do Peru?

– Atmosfera jest bardzo dobra. My wraz z trenerami tworzymy bardzo dobry zespół, który ma duży potencjał. Mam nadzieję, że nie zaprzepaścimy szansy i pokażemy na co nas stać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved