Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Achrem chce grać dla Polski, Antonowicz go rozumie

Achrem chce grać dla Polski, Antonowicz go rozumie

fot. archiwum

Olieg Achrem, czołowy zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, być może w przyszłości zagra w reprezentacji Polski. 28-letni Białorusin przez lata był kapitanem drużyny narodowej ze swojego kraju, ale z nią nie ma szans na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

Olieg Achrem (wcześniej Aleh Akhrem) w styczniu tego roku otrzymał polskie obywatelstwo i po odbyciu okresu karencji związanego ze zmianą reprezentacji (2 lata, w wyjątkowych sytuacjach okres można skrócić) mógłby wystąpić w biało-czerwonych barwach. Sam stwierdził, że jest to jego marzenie, a dla selekcjonera naszej drużyny narodowej Andrei Anastasiego byłaby to znakomita wiadomość. Białorusin jest jednym z najlepszych przyjmujących PlusLigi.

Urodzony w Grodnie zawodnik już od pewnego czasu jest przymierzany do gry dla Polski, mówi się o tym także na Białorusi. Działacze tamtejszego związku siatkarskiego byli oburzeni możliwością utraty najlepszego zawodnika na rzecz Polaków. Koledzy z kadry są bardziej wyrozumiali.

Rozmawiałem z nim na temat występów w reprezentacji Białorusi. Trudno mi oceniać jego postępowanie. Jako zawodnik rozumiem go. Aleh chciałby wziąć udział w olimpiadzie. Z białoruską kadrą nie udało mu się tego osiągnąć. Jest on siatkarzem światowej klasy, więc nie powinien stracić takiej szansy – tak o Achremie na łamach jednego z białoruskich dzienników powiedział Siarhei Antonowicz, który w sezonie 2010/2011 był zawodnikiem Siatkarza Pamapolu Wieluń.28-letni Achrem w Resovii gra od 2009 roku. Wcześniej był zawodnikiem Iraklisu Saloniki, z którym w 2008 roku wywalczył mistrzostwo Grecji, a w kolejnym sezonie dotarł do finału Ligi Mistrzów.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved