Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Witczak i Matusiak wygrali turniej w Gdańsku

Witczak i Matusiak wygrali turniej w Gdańsku

fot. archiwum

Drugi turniej z cyklu mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn ponownie padł łupem Dominika Witczaka. Grając z parze z Rafałem Matusiakiem nie dał szans rywalom w niedzielnych grach, a w finale pokonał parę Marcin Melnarowicz, Mateusz Radojewski.

Przy zdecydowanie lepszej pogodzie oraz przy wypełnionych trybunach toczyły się decydujące mecze w turnieju Beach Ball Tour 2011. Drugi z czterech turniejów eliminacyjnych rozgrywany na Letnim Stadionie w Gdańsku Stogach był bardzo wyrównany i po raz kolejny głównym bohaterem był Dominik Witczak. Na co dzień grający w drużynie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zawodnik występujący tym razem w parze z Rafałem Matusiakiem odniósł drugie zwycięstwo z rzędu w turnieju Beach Ball Tour 2011.

Rozstawieni z numerem dwa Witczak i Matusiak w sobotę nie przegrali seta i w bardzo dobrych nastrojach przystępowali do niedzielnych spotkań. Najtrudniejsze zadanie czekało na nich w półfinale, gdzie trafili na bardzo dobrze grających Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Po zaciętym pojedynku, Witczak z Matusiakiem w tie-breaku rozstrzygnęli losy rywalizacji, wygrywając 2:1 i awansowali do finału. Ich rywale w finale okazali się czarnym koniem rozgrywek. Para Mateusz Radojewski/Marcin Melnarowicz grała jak natchniona. W półfinale mierzyli się z najwyżej rozstawioną parą w turnieju Tomasz Wieczorek/Dawid Popek. Grając fantastyczną siatkówkę Melnarowicz z Radojewskim pokonali faworyzowaną parę 2:0 i niespodziewanie znaleźli się w finale. Sił na zwycięstwo już nie wystarczyło. Doświadczenie oraz siła były po stronie pary Dominik Witczak/Rafał Matusiak. Faworyci najważniejszej rozgrywki nie zawiedli i po wygranej w setach 2:0 mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Gdańskim turnieju. Nie zmienia to faktu, ze fantastyczna postawa Mateusza Radojewskiego i Marcina Melnarowicza zasługuje na pochwały, bo drugie miejsce to znakomity wynik dla tej pary. Trzecie miejsce na zakończenie turnieju zajęła para Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Po sobotniej porażce z parą Tomasz Wieczorek/Dawid Popek w niedzielę mieli okazję wziąć rewanż za ostatni mecz. Ta sztuka się udała i po dwusetowej walce to właśnie Kantor i Łosiak mogli podnieść ręce w geście triumfu. Trzecie miejsce to na pewno potwierdzenie dobrej dyspozycji tej pary podczas trwającego Beach Ball Tour 2011.

Letni Stadion w Gdańsku Stogach pierwszy raz gościł zawodników rywalizujących o mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej. Turniej udowodnił, że w Polsce jest wielu utalentowanych zawodników na plaży, poziom staje się coraz bardziej wyrównany a mecze coraz ciekawsze. Następne turnieje zapowiadają się pasjonująco.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved