Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tomasz Klocek: Mamy silną kadrę i dobre warunki

Tomasz Klocek: Mamy silną kadrę i dobre warunki

fot. archiwum

- Będziemy głośno i odważnie mówić o awansie, bo grzechem zaniechania byłoby zakładać cele bardziej ostrożne. Mamy silną kadrę zawodniczą oraz bardzo dobre warunki organizacyjno-finansowe - mówi przed rozpoczęciem przygotowań Tomasz Klocek.

Dobiegło końca kompletowanie składu na najbliższy sezon. To był chyba najbardziej intensywny okres transferowy odkąd objął pan posadę trenera w 2008 roku?

 

Tak, był to okres najbardziej intensywny ale także najbardziej owocny. Po pierwsze: zostały z nami cztery sprawdzone w grze dziewczyny, które wielokrotnie już udowadniały, że można na nich polegać. Po drugie: do zespołu dołączyły dwie siatkarki o bardzo dużym potencjale sportowym – głodne sukcesów na parkietach 1 ligowych. Po trzecie: znaczącym wzmocnieniem będzie obecność sześciu dziewcząt, które były liderkami w swoich poprzednich drużynach, a doświadczenia zawodnicze zdobywały zarówno na parkietach 1. ligi jak i ekstraklasy.Gdyby wykonać bilans zysków i strat, to po której stronie jest przewaga?

– Zdecydowanie, bilans jest dodatni. Oceniam, że sytuacja jest bardzo podobna do tej, kiedy budowaliśmy zespół w 2. lidze. Planowaliśmy wtedy dwuletni cykl pracy, a celami były: najpierw awans, a w kolejnym sezonie bezpieczne utrzymanie w 1. lidze. Założenia te wypełniliśmy w 100%. Tak samo teraz – będziemy głośno i odważnie mówić o awansie, bo grzechem zaniechania byłoby zakładać cele bardziej ostrożne. Mamy silną kadrę zawodniczą oraz bardzo dobre warunki organizacyjno-finansowe. Aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że zadanie nie jest łatwe, nasi rywale kompletują swoje zespoły z równie dużą determinacją i stawiają sobie ten sam – najwyższy cel.

Jakie są plany przygotowań zespołu do sezonu?

– Tak jak zawsze będziemy przygotowywać się w Krakowie, głównie na obiektach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego – od 18. lipca, w cyklu sprawdzonym w latach poprzednich. Począwszy od końca sierpnia planujemy mecze sparingowe przeciwko zespołom z ekstraklasy oraz udział w jedynie dwóch dużych turniejach: w Gorzowie Wielkopolskim "O Puchar Zarządu AZS" (dawniej AMP) – 1-4. września oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim – 16-18. września. W tym roku zaplanowaliśmy znacznie mniej gier kontrolnych niż w sezonie poprzednim, nauczeni doświadczeniem, że turniejowe maratony siatkarskie obarczone są zbyt dużym ryzykiem przeciążeń i kontuzji.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku walka o awans może wyglądać trochę inaczej niż w poprzednim. Jak pan ocenia sytuację „na papierze"?
– "Na papierze" najsilniejsze są zespoły z Legionowa, Murowanej Gośliny i Krakowa (niekoniecznie w tej kolejności). Jak zwykle groźne dla wszystkich będą doświadczone w 1. ligowych bojach drużyny z Polic i Mysłowic. Dużą szansę na osiągnięcie zakładanych celów mają zespoły z Aleksandrowa Łódzkiego i Radomia. Kłopoty ze skompletowaniem składu przeżywają kluby z Ostrowca Świętokrzyskiego i Pszczyny, szczątkowe informacje o ruchach transferowych docierają ze strony Warszawy, Rumii i Trzebnicy więc w ich przypadku trudno cokolwiek przewidywać. Na dzisiaj, można spodziewać się, że liga będzie bardziej jednoznacznie podzielona niż w sezonie poprzednim, a wyników sensacyjnych będzie zdecydowanie mniej. Ale to tylko gdybanie "na papierze", bo ja mam nadzieję, że widowiska sportowe jakie stworzą zespoły w każdym meczu 1. ligi będą zasługiwały na uznanie i oklaski.

źródło: azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved