Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kontuzje w szeregach reprezentacji Argentyny

Kontuzje w szeregach reprezentacji Argentyny

fot. archiwum

Argentyńczycy byli prawdziwą rewelacją tegorocznej edycji Ligi Światowej. Dość pewnie awansowali do turnieju finałowego, a w samym Final Eight po porażce z Polską zajęli czwarte miejsce. Ten dobry występ został jednak okupiony kontuzjami.

Obecnie argentyńscy zawodnicy są w trakcie odpoczynku, regeneracji sił przed dalszą, ważniejszą częścią sezonu. Trzech siatkarzy czas ten poświęca jednak na leczenie urazów i poddawanie się drobnym zabiegom. Mowa tutaj o Facundo Conte, Sebastianie Sole i Alexisie Gonzalesie , a w najtrudniejszej sytuacji wydaje się być ten pierwszy. Facundo Conte w tegorocznej World League był siłą napędową zespołu, a po zakończeniu rozgrywek został zmuszony poddać się operacji lewej kostki, którą przeprowadzono w szpitalu w Buenos Aires.
– Operacja się powiodła. Facundo już w trakcie sezonu ligowego borykał się z nierozpoznanym uszkodzeniem chrząstek w kostce. Okres powrotu po takim zabiegu wynosi ok. 45 dni – mówi lekarz reprezentacji Argentyny Gabriel Solari.

Sebastian Sole i Alexis Gonzales poddali się natomiast leczeniu, którego celem jest odbudowa uszkodzonych ścięgien za pomocą komórek plazmatycznych.

Trener Javier Weber początek kolejnego zgrupowania zapowiedział na 26 lipca. Przerwa Sole i Gonzalesa potrwa tydzień dłużej, natomiast Conte dołączy do zespołu jeszcze później. Argentyńczycy będą się przygotowywać do mistrzostw Ameryki Południowej, które odbędą się w dniach 19-25 września. Z tego turnieju Argentyna chce zakwalifikować się do Pucharu Świata, który może być przepustką do turnieju olimpijskiego.źródło: feva.org.ar, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved