Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Fabrice Vial: Liga Europejska była pozytywną lekcją

Fabrice Vial: Liga Europejska była pozytywną lekcją

fot. archiwum

Trener francuskiej reprezentacji kobiet Fabrice Vial pozytywnie ocenia występ jego drużyny w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Teraz przednim wybór reprezentacji, która zagra na mistrzostwach Europy.

Jak podsumujesz tegoroczne rozgrywki Ligi Europejskiej?
Postanowiłem nie mówić w ogóle już o meczu z Serbią. Poza tym moje odczucia są naprawdę pozytywne ponieważ mój zespół potrafił odbudować się po czterech prostych porażkach z Serbią. Kadra spisała się naprawdę dobrze, młode zawodniczki też, to była pozytywna lekcja. Te zawody były zasadniczym etapem do płynnego tworzenia drużyny i według moich planów w ciągu dwa lat pracy chcemy awansować do Final Four i zakwalifikować się do Grand Prix.

Przeprowadziłeś szeroki przegląd ekipy w Lidze Europejskiej, więc ile zawodniczek weźmiesz na mistrzostwa Europy 12 czy 14?
Nad ekipą myślimy. Zdecydowanie jednak wezmę 14 zawodniczek na mistrzostwa Europy. Trudno jest tym zarządzać ponieważ w każdym meczu dwie z nich są automatycznie poza zespołem. W tym samym czasie grupa rośnie i chcę wziąć dziewczyny, które też będą chciały jechać. Finałowy mecz przeciwko Hiszpanii pokazał mi że liczba zawodniczek, które mógłbym wziąć przewyższa czternaście.

Duży wybór jest również znaczącą sytuacją dla trenera?
Wybór, jakiego dokonam będzie drastyczny ale to jest wysoki poziom, na którym to się opiera. To jest nowa sytuacja dla zawodniczek i dla mnie. Wiem, że mam wiele możliwości i to będzie budowało frustrację. To jest pewne, że niektóre dziewczyny spoza czternastki będą musiały zaakceptować moją decyzję, ale będą musiały być nadal osiągalne. To pokaże im, że cała grupa i tak na nie liczy. Francuski nie są do tego przystosowane. Muszą nauczyć się akceptować tą nową sytuację i walczyć o najlepsze pozycję. Miejsce mogą wywalczyć tylko na parkiecie.Co z zawodniczkami wracającymi do zdrowia?
Po przerwie, nie będziemy zaczynać od usuwania zawodniczek z drużyny. Będą stworzone dwie grupy, z których będziemy wybierali zawodniczki. Później liczę, że turnieje, których weźmiemy udział rozwiążą problem ostatecznego wyboru.

 

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved