Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dwie wygrane kadetek z rówieśniczkami ze Słowacji

Dwie wygrane kadetek z rówieśniczkami ze Słowacji

fot. archiwum

Od 6 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim przebywa siatkarska reprezentacja Polski kadetek, która przygotowuje się do zaplanowanych na drugą połowę sierpnia mistrzostw świata w Turcji. Podopieczne Andrzeja Pecia dwukrotnie pokonały Słowację.

Nasze dziewczyny jadą na mistrzostwa świata po zdobyciu piątego miejsca w Europie. Cieszy nas, że pochodzący z Ostrowca trener Andrzej Peć wrócił do rodzinnego miasta i tu postanowił zorganizować przygotowania. Rozmawiałem z trenerem i wyraził zadowolenie z warunków zarówno zakwaterowania jak i trenowania – powiedział Mariusz Rokita, wiceprezes KSZO Ostrowiec.

Od 13 lipca w Ostrowcu przebywa również reprezentacja kadetek Słowacji. W czwartek odbył się pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami. W hali MOSiR przy ulicy Świętokrzyskiej reprezentacja Polski gładko wygrała 3:0 (25:12, 25:18, 25:18). Trenerzy zadecydowali o rozegraniu dodatkowych dwóch setów, w których górą również były biało-czerwone.

W piątek mecz był już bardziej zacięty, ale Polki stanęły na wysokości zadania i wygrały 3:2 (22:25, 25:15, 22:25, 25:16, 15:13). – Ze szkoleniowego punktu widzenia, na pewno wygrana po tie-breaku jest dla mnie bardziej wartościowa – podsumował spotkania trener Andrzej Peć.W kadrze reprezentacji Polski zaprezentowały się: Julia Twardowska, Ewelina Janicka, Karolina Szymańska, Paulina Głaz, Patrycja Flakus, Aleksandra Wójcik, Martyna Grajber, Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Magdalena Kuziak, Ewelina Tobiasz, Natalia Strózik

Więcej w Echo Dnia

 

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved