Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bułgarki rozczarowane występem w Stambule

Bułgarki rozczarowane występem w Stambule

fot. archiwum

Po pokonaniu reprezentacji Czech w trzech setach Bułgarki zdobyły drugi brązowy medal w historii swoich występów w LE kobiet. Po lekturze wypowiedzi bułgarskich zawodniczek po zakończeniu turnieju widać jednak, że nie jest to szczyt ich marzeń.

Reprezentacja Bułgarii zaprzepaściła szanse na finał Ligi Europejskiej po przegranym w słabym stylu półfinale w drużyną turecką. Rok temu, już w finale imprezy, na drodze do upragnionego złota stanęła Bułgarkom drużyna Serbii. Nic dziwnego, że po odebraniu brązowych krążków zawodniczki Dragutina Balticia nie mały szerokich uśmiechów na twarzach. – Pomimo zdobycia trzeciego miejsca w Lidze Europejskiej, nie jesteśmy spełnione – mówiła Diana Nenowa, zawodniczka bułgarskiej ekipy. – Jesteśmy bardzo rozczarowane. Nie umiałyśmy zaprezentować naszych umiejętności. Czułam się bardzo dobrze przygotowana do meczu z Turcją, jednak nasza drużyna nie mogła w pełni rozwinąć skrzydeł i pokazać dobrej, spokojnej gry. Miałyśmy szanse zakwalifikowania się do World Grand Prix [jako zwycięzca Ligi Europejskiej – przy.red], ale to Turczynki były lepiej przygotowane do meczu i zasłużenie wygrały – mówiła rozgoryczona zawodniczka.

W nieco bardziej optymistycznym tonie wypowiadała się jedna z najlepiej punktujących Bułgarek, Emilia Nikołowa. Zawodniczka zdobyła w meczu z Czeszkami 12 punktów, czym przyczyniła się znacznie do końcowego rezultatu swojej drużyny. – Nie jestem rozczarowana, w końcu mamy brązowy medal. Jednak czuje lekkie niezadowolenie, ponieważ miałyśmy wielką okazję do zmierzenia się w finale z Serbkami. Nie wiem, jak wyjaśnić naszą porażkę z Turcją. Nie możemy teraz siedzieć i szukać wymówek. Nie możemy powiedzieć, że nie byłyśmy odpowiednio przygotowane. Sama nie umiem powiedzieć, dlaczego tak się stało. Jednak mam nadzieję, że na mistrzostwach Europy pokażemy się w innym świetle i pokażemy o wiele więcej – zakończyła pozytywnym spojrzeniem w przyszłość Nikołowa.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved