Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS KSZO szuka rozgrywającej poza granicami kraju

AZS KSZO szuka rozgrywającej poza granicami kraju

fot. archiwum

Do pierwszego treningu pozostały dwa tygodnie a pierwszoligowa drużyna AZS KSZO Ostrowiec wciąż nie ma skompletowanego składu. Największy problem dotyczy rozgrywającej. - Szukamy za granicą - przyznaje wiceprezes klubu, Mariusz Rokita.

Z drużyny ubyły z tej pozycji dwie zawodniczki: Natalia Staniucha wróciła na Śląsk, a Katarzyna Nadziałek postanowiła skorzystać z oferty drużyny z Krosna, która występuje w II lidze, ale ma aspiracje związane z awansem.

Rynek okazał się wąski i choć mieliśmy wcześniej przygotowaną, dość długą listę, w trakcie rozmów okazało się, że z pozyskiwaniem wartościowych zawodniczek jest kłopot – przyznaje wiceprezes KSZO do spraw piłki siatkowej Mariusz Rokita.Menedżerowie chcą wyciągnąć jak największe pieniądze i grają jednocześnie na kilka frontów, nie zawsze myśląc o rozwoju samych zawodniczek.

Cenę na rynku dodatkowo podbiły aspiracje kilku klubów. Rok temu wiadomo było, że do awansu szykują się zespoły z Piły i Murowanej Gośliny. Obecnie takich kandydatów jest dwa razy więcej. Murowana Goślina jeszcze wzmocniła skład i nie rezygnuje planów awansu, a aspiracje zgłaszają także zespoły z Krakowa i Radomia, gdyż Politechnika, która wykupiła miejsce Gedanii już pod nazwą Jadar zapowiada walkę o najwyższe cele. Podobnie czyni beniaminek Legionovia, która pozyskała miedzy innymi byłą reprezentacyjną środkową Jolantę Studzienną, ostatnio występującą w drużynie z BKS Aluprofu Bielsko Biała. Mocno zbroi się po zmianie trenera również Pszczyna. – My szukamy rozgrywającej za granicą, bo już tylko tam można pozyskać jeszcze kogoś wartościowego – mówi Mariusz Rokita. – Można powiedzieć, że skompletowaliśmy już środek, a do pozyskania są jeszcze rozgrywająca i silna przyjmująca. Mam nadzieję, że w dwa tygodnie, które zostały do pierwszego spotkania uporamy się z tym problemem.Więcej w Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved