Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Serbian Masters: Wojtasik i Szternel na 7. miejscu

Serbian Masters: Wojtasik i Szternel na 7. miejscu

Po porażce w pierwszym meczu turnieju Serbian Masters Damian Wojtasik i Rafał Szternel walczyli z prawej strony turniejowej drabinki. Po dobrym początku dnia swoją przygodę zakończyli na 7. miejscu, ulegając norweskiej parze Horrem/Hordvik.

Pechowo rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy Serbian Masters dla Damian Wojtasika i Rafała Szternela, którzy w pierwszej rundzie przegrali wczoraj z Niemcami. Z prawej strony drabinki Polakom idzie już jednak dużo lepiej. Wczoraj pokonali Belgów, a sobotnie zmagania rozpoczęli od wygranej po zaciętym i dramatycznym spotkaniu z serbską parą Jovan Marković/Dejan Jović.

Polacy rozpoczęli to spotkanie od porażki w pierwszym secie. Przegrana do 19 zapowiadała jednak, że nasi zawodnicy tak łatwo się nie poddadzą i nie pozwolą się wypchnąć z turnieju. Drugiego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść po zaciętej końcówce na przewagi. Dzięki wygranej 25:23 doprowadzili do tie-breaka, w którym już nie mieli problemów, by udowodnić swoją wyższość. Tym samym Szternel i Wojtasik awansowali do czołowej dwunastki turnieju eliminując z niego Serbów.

Kolejny mecz o wejście do czołowej ósemki Polacy rozegrali dziś z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem, rozstawionymi w turnieju z nr 5. Pierwszy set poszedł zupełnie nie po myśli naszych zawodników, którzy przegrali 18:21. Na szczęście w drugim secie Szternel i Wojtasik wrócili do gry i odrobili straty, doprowadzając do kolejnego dziś tie-breaka. Podobnie jak i w pierwszym sobotnim meczu w decydującej partii znów górą byli reprezentanci Polski, którzy wyeliminowali z turnieju kolejnych rywali, wygrywając 15:11.

Polacy trzecie tego dnia spotkanie, tym razem z parą Ivver Andreas Horrem/Oivind Hordvik rozpoczęli od wyrównanej walki punkt za punkt (5:5). Od tego momentu mogliśmy obserwować lepszą grę naszych rodaków, którzy odskoczyli przeciwnikom na trzy punkty (8:5). Wyżej sklasyfikowani rywale szybko odrobili część strat (8:7), jednak Wojtasik i Szternel nie pozwolili narzucić sobie warunków gry i ponownie powiększyli przewagę (12:9). Po przerwie technicznej rywale wrócili jednak na boisko znacznie lepiej dysponowani i w kolejnych akcjach nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na prowadzenie (13:12). Końcówka należała już do rozstawionych w turnieju z numerem 1. Norwegów, którzy szybko „odjeżdżać" naszym rodakom i wypunktowali ich, nie dając dojść do słowa ani przez chwilę (21:14).

Początek drugiej partii należał do pary Horren/Hordvik, którzy szybko wypracowali kilku punktową przewagę (5:2). Co prawda Polacy nieco zmniejszyli straty (5:4), jednak w kolejnych akcjach nie potrafili przeciwstawić się znakomicie spisującym się rywalom. W efekcie tego na tablicy widniał już wynik 12:4. Z taką przewagą Norwedzy spokojnie rozegrali końcówkę meczu i ostatecznie wygrywając 21:10.