Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski: Na pewno nie powiem „nie”

Sebastian Świderski: Na pewno nie powiem „nie”

fot. archiwum

- Do tej pory, do kiedy będę mógł, będę zawsze walczył o to, by grać w reprezentacji. Dopóki trener będzie mnie w niej widział, to do tej pory w niej będę. Na pewno nie będę mówił "nie" - zapewnił w rozmowie z Onet.pl Sebastian Świderski.

Zadowolony był pan z postawy kolegów podczas finałowego turnieju Ligi Światowej?

Sebastian Świderski:Jak najbardziej. Liczy się przecież efekt końcowy, a tym był pierwszy w historii medal wywalczony przez naszą ekipę. Były oczywiście mecze słabsze, ale były i też bardzo dobre. Taki jednak jest sport. Nie da się grać cały czas na bardzo wysokim poziomie.

Polska reprezentacja to bardzo młoda drużyna, od której chyba nie możemy też wymagać zbyt wiele.To fakt. Ale jak się tak popatrzy, to prawie każdy kraj odmładza teraz właśnie swoje reprezentacje. Cieszy fakt, że młodzi zawodnicy mają możliwość ogrywania się. A do tego jeszcze wygrywają. To bardzo cieszy. Można powiedzieć, że nasza kadra odnosi podwójną korzyść.

A pan widzi się jeszcze w tej reprezentacji?

Do tej pory, do kiedy będę mógł, będę zawsze walczył o to, by grać w reprezentacji. Dopóki trener będzie mnie w niej widział, to do tej pory w niej będę. Na pewno nie będę mówił "nie".

Rozmawiał pan z Andreą Anastasim na temat swojej ewentualnej przyszłości w reprezentacji?

Oczywiście. Nie ma jednak pośpiechu z tym powrotem. Do Ligi Światowej nie zostałem zgłoszony i przygotowywałem się indywidualnie. Trener zapewnił mnie, że drzwi otwarte do reprezentacji ma każdy zawodnik, tylko musi chcieć w niej grać i stawiać się na zgrupowania. Jeżeli tylko będę w stanie i będę prezentował wysoką formę, to trener zapewnił mnie, że będzie mnie widział w tej reprezentacji.

Rozmawiał Tomasz Kalemba
więcej w serwisie onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved