Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Powtórki wideo już po igrzyskach olimpijskich?

Powtórki wideo już po igrzyskach olimpijskich?

fot. FIVB

- Władze FIVB są zainteresowane naszym projektem. Dostałem jasny przekaz: stwórzcie system, który będzie mógł być wykorzystywany na całym świecie, a nie tylko tam, gdzie są rozstawione kamery telewizyjne - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

Telewizja Polsat, która zebrała wiele pochwał za transmisję z finałowego turnieju Ligi Światowej, wywołała dyskusję w FIVB na temat wprowadzenia powtórek telewizyjnych w procesie podejmowania decyzji przez sędziego. Wyłapując bezwzględnie niemal wszystkie błędy arbitrów spowodowała, że jest szansa na wprowadzenie systemu "challenge" we wszystkich ważniejszych turniejach światowych.

Pomysł popierają szefowie PZPS oraz PlusLigi. – Rozmawiałem z władzami FIVB, które są zainteresowane naszym projektem. Dostałem jasny przekaz: stwórzcie system, który będzie mógł być wykorzystywany na całym świecie, a nie tylko tam, gdzie są rozstawione kamery telewizyjne – opowiada prezes PZPS Mirosław Przedpełski. Nad takimi urządzeniami pracuje od ponad roku jedna z polskich firm. System kilkunastu kamer ustawionych wokół boiska gwarantuje rozstrzyganie spornych akcji w trzech najważniejszych kwestiach: czy piłka była w polu, czy było dotknięcie taśmy, czy piłka wyszła w aut po bloku?

To jest mój zawód, któremu poświęcam się w stu procentach. Nie potrafię zaakceptować faktu, że jeden błąd arbitrów może zmienić wszystko. Uważam, że należy do siatkówki wprowadzić nowe technologie, które pomogą rozstrzygać sporne sytuacje – mówił w trakcie turnieju finałowego Ligi Światowej selekcjoner Italii Mauro Berruto, który był zażenowany pomyłkami rozjemców. Włoch był za to pod wrażeniem powtórek przygotowanych przez telewizję Polsat. – Gratuluję polskiej telewizji, bo na jej powtórkach nie ma litości dla ludzkiego oka. Chciałbym, żeby wykorzystywano je do pomocy sędziom – dodawał Berruto.Więcej w sobotnim Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved