Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz nagrodzona na Pucharze Jelcyna

Joanna Wołosz nagrodzona na Pucharze Jelcyna

fot. archiwum

Rozgrywająca reprezentacji Polski Joanna Wołosz nie kryła zdziwienia, kiedy podczas zakończonego w ubiegły weekend turnieju o Puchar Jelcyna przyznano jej tytuł najpiękniejszej zawodniczki zawodów.

Byłam naprawdę zaskoczona, gdy spiker wymienił moje nazwisko po tym, jak przyznano mi tytuł Miss Pucharu Jelcyna – przyznała zawodniczka. Najbliższą okazją do zobaczenia 21-letniej rozgrywającej w akcji będzie turniej World Grand Prix, rozgrywany od 5 do 8 sierpnia w Bydgoszczy.

Jednym z honorowych gości podczas zmagań o Puchar Jelcyna był legendarny trener Nikołaj Karpol, twórca sukcesów zarówno reprezentacji Związku Radzieckiego, jak i Rosji, ale również Urałoczki Jekaterynburg. – Polki zagrały bardzo młodym składem i zaskoczyły wszystkich doskonałą grą – przyznał. – Wiele zawodniczek nie zdecydowało się na wyjazd za granicę, więc uważam, iż macie olbrzymi potencjał. Dziewczyny, które zagrały w Jekaterynburgu na pewno odegrają w przyszłości znaczące role na arenie międzynarodowej – ocenił.

Joanna Wołosz to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia. Jej talent odkryto w Elblągu, mieście słynącym z łyżwiarstwa szybkiego. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, przez dwa lata była zawodniczką wrocławskiej Gwardii, a od tego sezonu reprezentować będzie barwy Aluprofu Bielsko-Biała.Tytuł MVP turnieju o Puchar Jelcyna przyznano Chince Ruoqi Hui, która w decydującym meczu poprowadziła swoją reprezentację do zwycięstwa 3:2 nad Brazylią.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved