Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Izabela Hohn: Nadszedł czas na zmiany

Izabela Hohn: Nadszedł czas na zmiany

fot. archiwum

- Chciałam zobaczyć jak wygląda to wszystko w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dotknąć jej. Dzisiaj mogę powiedzieć, że między nią a I ligą jest ogromna przepaść. Niestety, była to tylko krótka historia, ale nie żałuję, że spróbowałam - Izabela Hohn.

O tym, jak wielka różnica poziomów dzieli poszczególny klasy rozgrywkowe wiadomo nie od dziś. Wystarczy powiedzieć, że w dotychczasowej historii profesjonalnych rozgrywek kobiecych żadnej drużynie nie udało się wywalczyć awansu w barażach. Potwierdza to także Izabela Hohn, która po awansie z drużyną Rumi, przez jeden sezon występowała w ekstraklasie. – Między nią a I ligą jest ogromna przepaść. Zeszły sezon dużo mnie nauczył. Wielu nowych rzeczy dowiedziałam się. Niestety, była to tylko krótka historia, ale nie żałuję, że spróbowałam – przyznała siatkarka.

Przygoda ta zakończyła się spadkiem do I ligi. W klubie z Rumi zabraknie występującej w tej ekipie od 7 lat zawodniczki. Siatkarka w najbliższych rozgrywkach ligowych występować będzie w II-ligowym Jokerze/Mekro Świecie, w którym od dwóch lat gra jej siostra, Anna.

Hohn przejścia do niższej klasy rozgrywkowej nie uważa jednak za kroku w tył, wręcz przeciwnie. – Dla mnie najważniejsza jest gra, zaangażowanie i robienie tego co lubię – przyznała.Klub ze Świecia już w poprzednim sezonie liczył się w walce o awans do I ligi kobiet, jednak w półfinale rozgrywek grupowych musiał uznać wyższość głównego faworyta, Jedynki Aleksandrów Łódzki. Poczynione w tym sezonie transfery mają pomóc poprawić zeszłoroczny rezultat.

* więcej w Gazecie Pomorskiej

źródło: gazetapomorska.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved