Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Iraklis Saloniki kadrowo prawie jak reprezentacja Grecji

Iraklis Saloniki kadrowo prawie jak reprezentacja Grecji

fot. archiwum

Iraklis Saloniki stopniowo kompletuje skład na następny sezon i wszystko wskazuje na to, że nowa drużyna będzie przypominać reprezentację Grecji. Wedle założeń klub w nowym sezonie opierać się ma na kluczowych zawodnikach greckiej kadry narodowej.

Iraklis podpisał kontrakt z nowym trenerem – Drikosem Sotiriosem, który jest asystentem Alekosa Leonisa, obecnego opiekuna drużyny narodowej i poprzedniego trenera Iraklisu Saloniki. Umowy z Iraklisem Saloniki podpisali także Konstantinos Prousalis, Kostas Christofidelis, Georgios Stefanou, Panagiotis Pelekoudas i Nikos Smaragdisa, czyli zawodnicy którzy z powodzeniem mogą tworzyć podstawową szóstkę drużyny narodowej.

Część z zawodników broniła barw Iraklisu już wcześniej, Prousalis będzie grał dla Iraklisu trzeci sezon z rzędu wierząc w korzystne rozstrzygnięcia zarówno na parkietach ligowych, jak również w krajowym pucharze. Georgios Stefanou przeszedł do Salonik po sezonach spędzonych w Panathinaikosie, Olympiakosie i EA Patron. Kolejnym z byłych zawodników Panathinaikosu zasilających nowy zespół tworzony w Salonikach jest Christofidelis. O sile greckiego klubu mają świadczyć właśnie Prousalis, Stefanou, Christofidelis i Smaragdis, którzy byli członkami kadry narodowej, która dwa lata temu grała w finale mistrzostw Europy w Turcji.

Jak zapewniają władze Iraklisu Saloniki następnym etapem tworzenia nowej drużyny będzie rozpoczęcie negocjacji także z zagranicznymi zawodnikami, kolejnymi po Brooku Billingsie, Rodrigo Quirodze i Ryanie Owensie.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved