Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Emanuele Zanini: Musimy grać z pasją i determinacją

Emanuele Zanini: Musimy grać z pasją i determinacją

fot. archiwum

Rozpoczął się turniej Final Four LE, po raz pierwszy w historii rozgrywek organizację finałów przyznano Słowakom. - Mamy historyczną szansę, aby wygrać Ligę Europejską i próbować walczyć o Ligę Światową- powiedział pełen wiary w swój zespół Emanuele Zanini.

Do decydujących spotkań pozostało niewiele czasu, jaka jest atmosfera w drużynie?

Emanuele Zanini:Grając mecze fazy grupowej mieliśmy różne problemy. Zaczęliśmy później trenować, zawodnicy zmagali się z urazami i tak naprawdę nadal gramy w innym składzie. Dlatego też wszyscy dają z siebie 100 procent, czasem nie jest ważne żeby było idealnie – musimy grać z pasją i determinacją. Bardzo liczymy też na wsparcie naszych kibiców.

W dążeniu do osiągnięcia maksimum swoich możliwości najważniejsza jest mobilizacja?  Co będzie ważne w półfinale przeciwko Rumunii?Motywacja jest źródłem życia, nie ma powodu, aby nie motywować graczy. Mamy historyczną szansę na drugie zwycięstwo w Lidze Europejskiej i pierwszą walkę w Lidze Światowej. W półfinale przeciwko Rumunii to podejście również będzie ważne. Jest to doświadczony zespół z doświadczonym trenerem. Musimy być czujni i nie możemy w żaden sposób lekceważyć Rumunów. To będzie bardzo, bardzo trudny mecz.

Na decydujące mecze do zespołu wraca kapitan, jak wygląda sytuacja po kontuzji Michala Masnego?

– Cieszymy się, że Michal zagra z nami, jest w lepszym stanie i możemy zgłosić go do składu. Michal Masny stanowi trzon zespołu i jego obecność z pewnością wpłynie korzystnie na drużynę.

Po ostatnim meczu grupowym z Turcją, mieliście okazję trenować w Koszycach, to było dobre rozwiązanie?

– To był bardzo dobry pomysł. Mogliśmy popracować nad tymi elementami, które wymagały poprawy. Nie szukam żadnych wymówek, jesteśmy gotowi na finał. Chcę też podziękować kierownictwu naszej federacji, że postanowiliśmy zorganizować finał w tak wspaniały miejscu jakim jest Steel Arena.

W Koszycach jest też większe zainteresowanie zespołem ze strony mediów. Odczuwalna jest presja?

– Zauważyłem większe zainteresowanie niż w przeszłości. Jest wielu dziennikarzy, ale nie odbieram tego jako ciśnienie, bardzo mnie to cieszy. Gdy media interesują się naszą pracą, cyklem szkoleniowym, zawodnikami itd. to cieszy. Dla mnie jest to przyjemność, bo uwielbiam swoją pracę, kocham rywalizację, adrenalinę wynikającą z konkurencji i ryzyko.

Słowacja staje przed szansą odzyskania utraconego tytułu, wspominacie czasem triumf z 2008 r.?

– Tak, to był bardzo szczęśliwy turniej. Mieliśmy także wiele problemów, a przed turniejem występowaliśmy w roli outsiderów. W półfinale pokonaliśmy Niemcy 3:2 i wygraliśmy w finale z Holendrami, z którymi przegraliśmy wcześniej wszystkie mecze grupowe. To najlepiej potwierdza, że Final Four jest specjalnym turniejem i wiele się może wydarzyć. Nie wystarczy grać dobrze, ale trzeba mieć serce i charakter.

Można więc porównać obecną sytuację do tej z 2008 r.?

– Nie jest to możliwe do porównania, bo to zupełnie inny przypadek. W świecie sportu, sytuacja z roku na rok bardzo się zmienia. Przed każdym turniejem będziemy pisać nową historię.

W 2008 roku Słowacja była outsiderem, teraz wymieniana jest jako faworyt.

– Gramy u siebie i to już zupełnie inna sytuacja niż trzy lata temu. Powtarzam, że nie jesteśmy w szczytowej formie, mieliśmy wiele problemów, ale myślę, że mamy szanse do osiągnięcia sukcesu. Wszystkie zespoły grają na podobnym poziomie i zdecydować mogą szczegóły.

Trener Emanuele Zanini podał wczoraj ostateczny 12-osobowy skład na Final Four w Koszycach. Z ‚czternastki’ wypadł Martin Nemec, który nie wrócił do pełni formy po kontuzji, swoich kolegów z trybun wspierać będzie też trzeci rozgrywający Słowaków Holly Thomas.

Skład Słowaków na mecze Final Four:
rozgrywający: Michal Masný, Juraj Zaťko
przyjmujący: Lukáš Diviš , Martin Sopko, Štefan Chrtiansky, Róbert Hupka
środkowi: Emanuel Kohút , Tomáš Kmeť, Tibor Filo
atakujący: Milan Bencz , Peter Michalovič
libero: Roman Ondrušek

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved