Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Siatkarskie autorytety zachwycone Ergo Areną i polskimi kibicami

Siatkarskie autorytety zachwycone Ergo Areną i polskimi kibicami

fot. archiwum

- Ergo Arena jest piękna, takiej hali nie mamy w Brazylii, a chcielibyśmy mieć. Polscy fani są świetni, obok brazylijskich najlepsi na świecie. Za każdym razem gra w Polsce jest dla nas niezwykłym przeżyciem - chwali Murilo, reprezentant Brazylii.

Murilo Endres (reprezentant Brazylii): – To piękna hala, chcielibyśmy mieć takie w Brazylii. Ergo Arena jest piękna, takiej hali nie mamy w Brazylii, a chcielibyśmy mieć. Mamy same stare hale, którym daleko do tej. Gratulacje dla polskiej telewizji, która zrobiła z meczów siatkarskich spektakularne widowiska. Fani są świetni, obok brazylijskich kibiców najlepsi na świecie. Uwielbiają siatkówkę. Za każdym razem gra w Polsce jest dla nas niezwykłym przeżyciem.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Atmosfera w Ergo Arenie? Dla takich kibiców trzeba wygrywać. Człowiek czuje się podle, jeśli sprawi im zawód. Cieszę się, że daliśmy im powody do radości. Wszyscy byli pod wrażeniem organizacji zawodów. Padły nawet słowa, że Ergo Arenie to najpiękniejszy obiekt siatkarski. 10 lipca? Tę datę zapamiętam do końca swojego życia!

Doug Beal (prezes amerykańskiej federacji siatkarskiej): – Ergo Arena przypomina mi, niektóre hale jakie mamy w Stanach Zjednoczonych, to naprawdę obiekt pierwszej klasy, bardzo nowoczesny ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami dla zespołów, mediów, dziennikarzy czy kibiców. Każdy czerpie radość z możliwości oglądania tego turnieju w tak specjalnej hali.Mirosław Przedpełski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): – To nie przypadek, że finał Ligi Światowej rozgrywany jest właśnie tutaj. Mamy tu wszystko pod ręką, doskonałe zaplecze. A będzie jeszcze lepiej. O mistrzostwa Europy, które odbędą się tutaj w 2013 r. i mistrzostwa świata rok później jestem spokojny. Ergo Arena może pomieścić 10,5 tys. widzów i jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Katowicki Spodek też jest fantastyczny, po remoncie ma dobrą akustykę, ale w Ergo Arenie naprawdę nie musimy się niczym przejmować. Tu wszystko ma swoje miejsce, jest perfekcyjny porządek.

Artykuł pochodzi z: Gazety Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved