Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Serbian Masters: Porażka Polaków w I rundzie, ale wciąż grają

Serbian Masters: Porażka Polaków w I rundzie, ale wciąż grają

fot. archiwum

Już w pierwszej rundzie Serbian Masters polska para Damian Wojtasik i Rafał Szternel poległa z niemieckim duetem Kaczmarek/Walkenhorst podczas dwóch setów. Wieczorem Polacy pokonali Belgów i awansowali do czołowej szesnastki turnieju.

Po zwycięstwie na początku czerwca w turnieju CEV Satellite w austriackim Baden Rafał Szternel i Damian Wojtasik wybrali się na kolejny turniej pod egida europejskiej federacji, tym razem do Nowego Sadu w Serbii. Pech chciał, że w I rundzie Polacy rozstawieni z nr 17 trafili na silną niemiecką parę Thomas Kaczmarek/Alexander Walkenhorst.

mimo usilnych starań nasi zawodnicy nie byli w stanie nawiązać z rywalami równorzędnej walki i przegrali dość łatwo 0:2 w setach do 14 i do 13. Przypomnijmy, że Kaczmarek i Walkenhorst nie tak dawno pokonali na Ukrainie w turnieju kwalifikacyjnym do IO Kądziołę i Szałankiewicza oraz przegrali dopiero po tie-breaku z Fijałkiem i Prudlem.Rafał Szternel i Damian Wojtasik po tej porażce spadli na prawą stronę turniejowej drabinki. Tam zmierzyli się z belgijską parą Frankart/Verschueren. Pierwszy, niezwykle zacięty i dramatyczny set zakończył się po myśli naszych zawodników. Polacy wygrali 27:25 i to z pewnością dodało im pewności siebie. W drugiej partii nasi zawodnicy kontrolowali już przebieg spotkania, wygrywając do 15.

Szternel i Wojtasik tym samym znaleźli się w czołowej szesnastce turnieju, jednak walczyć wciąż muszą z prawej strony drabinki. Każda porażka eliminuje ich z turnieju. jutro pierwsze spotkanie o wejście do dwunastki zagrają z serbską parą Marković/Jović.

I runda:
Wojtasik/Szternel POL [17] – Kaczmarek/Walkenhorst GER [16] 0:2
(14:21, 13:21)

przegrani na miejscach 17-24:
Wojtasik/Szternel POL [17] – Frankart/Verschueren BEL [18] 2:0
(27:25, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved