Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Otwarte Mistrzostwa Pomorza: Znamy zwycięzców

Otwarte Mistrzostwa Pomorza: Znamy zwycięzców

fot. archiwum

W środowych spotkaniach Otwartych Mistrzostw Pomorza w siatkówce plażowej wyłonieni zostali półfinaliści turnieju damskiego i męskiego oraz pary, które już dziś zmierzyli się w finale mikstów. U pań niespodzianek nie było.

Wśród mężczyzn nie było zbyt dużych niespodzianek. Do ½ finału awansowali: Brożyniak/Dzikowicz , którzy spotkali się z dwójką Janiak/Sutyniec oraz Józefowicz/Lech i Wawrzyńczyk/Szczypczyk . Do finału przeszli zawodnicy, którzy byli pretendentami do medalu. Pomimo tego, że w półfinałach znaleźli się po wygraniu spotkań z drugiej strony drabinki, pokazali dobrą siatkówkę. Złoty krążek zdobyli Borżyniak/Dzikowicz , którzy nie dali szans parze Wawrzyńczyk/Szczypczyk . Trzecie miejsce na podium przypadło jednym z faworytów Piotrowi Janiakowi i Pawłowi Sutyńcowi .

Pary, które wystąpiły w półfinałach kobiet nie były przypadkowe, ponieważ awansowały do nich wszystkie trzy zespoły wyjeżdżające na Akademickie Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w dniach 17-22 lipca w hiszpańskiej Maladze. O miejsce w finale walka toczyła się między przedstawicielkami reprezentantek Polski w World Tour: Pilarek/Gancarczyk , a częstochowiankami Węcławek/Kędzią . Drugie spotkanie rozegrały między sobą dwójki Theis/Goździewicz i Eska/Gawlak . Najniższe miejsce na podium wywalczyły Węcławek/Kędzia , które pokonały parę Eska/Gawlak . W tym roku najlepsze okazały się Sylwia Pilarek i Aneta Gancarczyk , które wygrały z Aleksandrą Theis i Aleksandrą Goździewicz , reprezentantkami Trójmiasta.

W turnieju mikstów zaprezentowało się 69 par, gdyby nie kontuzja oglądalibyśmy ich aż 70. Na gdyńskiej plaży triumfowali Agata Łaz grająca z Jarosławem Lechem , kolejne miejsce podium zajęli kolejno Anastazja Banska i Tomasz Józefowicz oraz Maja Nowicka z Pawłem Zackiewiczem .Dla par, którym nie powiodło się w początkowej fazie pozostał turniej pocieszenia, najlepsze okazały się w nim pary: Sikorska/Dobrzańska oraz Zarankiewicz/Makowski .

WYNIKI KOŃCOWE:

Turniej damski:
1. Pilarek/Gancarczyk
2. Theis/Goździewicz
3. Węcławek/Kędzia

Turniej męski:
1. Borżyniak/Dzikowicz
2. Wawrzyńczyk/Szczypczyk
3. Janiak/Sutyniec

Turniej mikstów:
1. Łaz/Lech
2. Banska/Józefowicz
3. Nowicka/Zackiewicz

Turniej pocieszenia damski:
1. Sikorska/Dobrzańska
2 Wentlandt/Wardecka
3 Piekut/Ryczkowska

Turniej pocieszenia męski:
1. Zarankiewicz/Makowski
2 Mazur/Kujawski
3 Dudziak/Wierzbicki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved