Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: Zabrakło doświadczenia

Katarzyna Kociołek: Zabrakło doświadczenia

fot. archiwum

- Martyna z Agatą są bardziej doświadczone od nas. To bardzo dobra para. W meczu finałowym walczyłyśmy, ale zabrakło nam sił i właśnie tego doświadczenia - mówi srebrna medalistka mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej, Katarzyna Kociołek.

Drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek możesz traktować chyba jako spory sukces?

Katarzyna Kociołek:Jest to bardzo duży sukces. Jesteśmy razem z Jagodą zaskoczone. Nie spodziewałyśmy się, że dojedziemy tak daleko. Najtrudniejsze były dwa spotkania z Martyną Kozińską i Agatą Oleksy, które przegrałyśmy. Mimo to, jesteśmy zadowolone ze swojej postawy na tych mistrzostwach. Walczyłyśmy do końca i nie oddałyśmy żadnej piłki.

W finale przegrałyście ze znacznie starszymi dziewczynami z rocznika 92…I nie jest to wstyd. Martyna z Agatą są bardziej doświadczone od nas. To bardzo dobra para. W meczu finałowym walczyłyśmy, ale zabrakło nam sił i właśnie tego doświadczenia.

Przed wami jeszcze finały mistrzostw Polski kadetek. Tam chyba nie będziecie miały sobie równych?

W Radomiu nie oddamy już złota (śmiech). Będziemy walczyć do końca, a wszystko po to, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. Na turnieju mistrzostw Polski juniorek chyba pokazałyśmy, że nas na to stać.

Rok 2011 chyba zaliczysz do udanych. Mistrzostwo świata, wicemistrzostwo Polski juniorek, zapewne medal na kadetkach…

Zdecydowanie ten rok jest bardzo udany. Mamy jednak jeszcze kilka turniejów przed sobą i razem z moimi partnerkami mamy nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony.

Komu chciałabyś podziękować za te sukcesy?

Na pewno trenerkom Magdalenie Michoń-Szczytowicz i Violetcie Bakoś za przygotowanie nas do wszystkich zawodów. Oczywiście moim dwóm partnerkom, czyli Jagodzie Gruszczyńskiej i Karolinie Baran. Ale również rodzinie, która mnie zawsze wspiera i zawsze mogę na nią liczyć.

Jakie plany na resztę sezonu?

Oprócz finałów kadetek, jadę z Karoliną na mistrzostwa Europy do lat 20. Będzie ciężko, ale pokażemy się z jak najlepszej strony. Jedziemy również na podobny turniej U-18, z których mam nadzieję, że przywieziemy medal. Oby nie jeden (śmiech).

Rozmawiał Maciej Nowocień – beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved