Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jakub Szałankiewicz: Brakuje nam szczęścia

Jakub Szałankiewicz: Brakuje nam szczęścia

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że wkrótce nasza zła passa minie - mówi Jakub Szałankiewicz po turnieju w Moskwie, w którym Polacy po raz kolejny nie wywalczyli awansu do turnieju głównego. Szałankiewicz zapewnia, że  liczy na obronę tytułu mistrzów Europy do lat 23.

Po raz kolejny nie udało wam się awansować do turnieju głównego. Jak myślisz, czego jeszcze wam brakuje aby się przełamać? Umiejętności czy może odrobiny szczęścia?

Jakub Szałankiewicz:Myślę, że brakuje nam szczęścia. Z każdym przeciwnikiem gramy jak równy z równym i przegrywamy te pojedynki minimalnie. Mam nadzieję, że wkrótce ta nasza zła passa minie i będziemy pięli się w górę rankingu.

W Kanadzie macie zapewnione miejsce w turnieju głównym. Może tam bez tej presji walki w eliminacjach zaprezentujecie się lepiej?Tak, w Kanadzie zagramy w main draw i bardzo się z tego powodu cieszę, bo możemy skupić się tylko na tej części turnieju. Pomimo faktu, że w Quebec zabraknie czołowych par świata uważam, że turniej będzie stał na wysokim poziomie. W plażówce jest tak, że niżej notowane pary mogą ogrywać tych teoretycznie lepszych więc tu wszyscy będą walczyć o zwycięstwa i punkty rankingowe.

Na początku sierpnia czekają was mistrzostwa Europy do lat 23. W tamtym roku wywalczyliście w tej kategorii złote medale, teraz zapewne liczycie na powtórkę sukcesu?

Zdecydowanie, w Porto będziemy chcieli obronić nasz tytuł. Jak powszechnie wiadomo, ciężej jest obronić taki wynik niż go wywalczyć, bo obowiązuje zasada „bij mistrza”. Przekonaliśmy się już o tym kilka lat temu, kiedy wygraliśmy mistrzostwo Europy U-20, a rok później je obroniliśmy. Co prawda udała na mam się ta sztuka, jednak musieliśmy się sporo napracować.

*Rozmawiał Michał Błaszczak

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved