Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > AZS UW w półfinale Akademickich Mistrzostw Europy

AZS UW w półfinale Akademickich Mistrzostw Europy

fot. archiwum

Siatkarze Uniwersytetu Warszawskiego wygrali najważniejszy mecz grupowy Akademickich Mistrzostw Europy i awansowali do czołowej czwórki turnieju w serbskim Kragujevacu. Czy uda im się wreszcie przełamać fatum czwartych miejsc?

Spotkanie z fińskim Uniwersytetem w Jyväskylä decydowało o drugim miejscu w grupie i zgodnie z przewidywaniami było najbardziej dramatycznym z dotychczas rozgrywanych przez warszawiaków spotkań. Obydwa zespoły na zmianę wygrywały w czterech pierwszych setach i o wszystkim musiał decydować tie-break. Po małym horrorze nasi zawodnicy wygrali go do 13 i to oni, a nie Finowie awansowali do czołowej czwórki turnieju.

Z pierwszego miejsca awans zaś uzyskali niepokonani gospodarze, którzy oddali dotąd tylko dwa sety. Także drugą grupę wygrali Serbowie. Uniwersytet z Belgradu wszystkie dotychczasowe mecze zwyciężył po 3:0 i to ten właśnie zespół powinien być rywalem naszych siatkarzy w walce o finał. Przeciwnikiem zespołu z Kragujevacu będą zaś Rosjanie z Uniwersytetu Obwodu Mordowskiego, którzy w dwóch poprzednich imprezach właśnie w półfinale odprawiali warszawiaków (w obydwu przypadkach wygrywając po 3:1).

Za każdym razem kończyło się to czwartą lokatą stołecznej ekipy (tuż za podium byli także w 2004 roku). Czy tym razem uda im się osiągnąć coś więcej? Liczymy na to, że warszawiacy wreszcie dostaną się na podium.Uniwersytet Warszawski – Uniwersytetem Jyväskylä 3:2
(21:25, 25:19, 18:25, 25:18, 15:13)

źródło: azs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved