Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiany we włoskiej Serie A

Zmiany we włoskiej Serie A

fot. archiwum

Zgromadzenie władz włoskiej Serie A, które zebrało się w środę w Bolonii, zatwierdziło nową formułę najbardziej prestiżowej ligi na świecie. Największa zmiana dotyczy rozgrywania fazy play-off, w której wystartuje nie 8, ale aż 12 zespołów.

Nowy harmonogram ligi został ułożony z uwzględnieniem imprez kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Londynie. Aż 12 z 14 drużyn z sezonu zasadniczego będzie miało szansę walki o mistrzostwo Włoch w fazie play-off. Zmianie nie ulegnie natomiast walka o utrzymanie i baraże z drużynami Serie A2.

Włodarze Serie A ustanowili ciekawy system rozgrywania play-offu. W ćwierćfinale 12 drużyn, które się do niego zakwalifikuje zostanie podzielone na cztery, trzyzespołowe grupy. Te z kolei zostaną stworzone za pomocą specjalnego klucza. Walka w grupach odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia i będzie się toczyć systemem każdy z każdym. Awans do półfinału wywalczą tylko zwycięzcy grup. W nim rywalizacja będzie się toczyć do dwóch zwycięstw.

Podobnie jak w minionym sezonie o mistrzostwie zadecyduje tylko jedno spotkanie. Nowego mistrza Italii poznamy 22 kwietnia.Zespoły, które zajęły drugie miejsca w ćwierćfinałowych grupach zagrają podobnym systemem jak zwycięzcy, z tą różnicą, że stawką będzie udział w Challenge Cup. Jeśli któraś z drużyn, która zajęła drugie miejsce w grupie będzie pewna gry w Lidze Mistrzów (np. wywalczy Puchar Włoch), wtedy zastąpi ją trzecia drużyna z danej grupy.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved