Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Fijałek i Prudel z porażką i wygraną w grupie N

WT Moskwa: Fijałek i Prudel z porażką i wygraną w grupie N

fot. archiwum

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel odnieśli jedno zwycięstwo w pierwszym dniu turnieju World Tour Grand Slam w Moskwie. W inauguracyjnym spotkaniu Polacy niespodziewanie ulegli Australijczykom, w drugim meczu pokonali parę francuską.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali pierwsze spotkanie na turnieju Swatch FIVB World Tour Grand Slam w Moskwie. W inauguracyjnym spotkaniu Polacy niespodziewanie ulegli Australijczykom, rozstawionym dopiero z 28 numerem w rosyjskim turnieju.

W pierwszym secie najlepsza polska para nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Gra odbywała się pod dyktando niżej rozstawionych Australijczyków. Wynik seta 14:21 w pełni odzwierciedla rozkład sił w pierwszym starciu meczu.

Druga partia wyglądała w wykonaniu Polaków nieco lepiej. Obecnie oczekiwania względem pary Fijałek/Prudel jednak znacznie wzrosły, więc prezentowany przez nich poziom gry nie zadowalał nikogo, samych zawodników również. Przy nieco większym szczęściu i bardziej efektywnym konstruowaniu akcji Polacy zdołali urwać Australijczykom kilka punktów więcej, jednak i tak nie wystarczyło to, by zwyciężyć seta(19:21). Mecz zakończył się więc zupełną klęską Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla 0:2.Po słabej grze w pierwszym dzisiejszym spotkaniu, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zrehabilitowali się w meczu z francuską parą Ces/Ces, wygrywając 2:0.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando polskiej pary, która uparcie i konsekwentnie realizowała założenia taktyczne, stopniowo powiększając przewagę. Francuzom z czasem nie pozostało nic innego, jak przygotowywać się do kolejnej partii, bo wynik 21:15 rozwiewał wszelkie wątpliwości, co do rzekomej słabszej dyspozycji Polaków.

Druga partia przyniosła wyrównanie gry. Rozstawieni z numerem 21. bracia Ces zaczęli skutecznie stawiać opór wyżej sklasyfikowanym rywalom. Para Fijałek/Prudel nie błyszczała już tak jak w poprzedniej partii, na co z pewnością duży wpływ miała lepsza dyspozycja Francuzów. O wygranej w tej odsłonie zadecydowała gra na przewagi, w której górą byli Polacy, zwyciężając 22:20 i całym spotkaniu 2:0. To bardzo dobry prognostyk przed jutrzejszym spotkaniem ze szwajcarską parą Heuscher/Bellaguarda, które ostatecznie rozstrzygnie kwestię awansu do dalszej fazy rozgrywek.

grupa N:
Fijałek/Prudel POL [5] – McHugh/Slack AUS [28] 0:2

(14:21, 19:21)
Heuscher/Bellaguarda SUI [12] – Ces/Cès FRA [21] 2:0
(21:18, 21:18)

Heuscher/Bellaguarda SUI [12] – McHugh/Slack AUS [28] 2:0
(21:19, 21:10)
Fijałek/Prudel POL [5] – Ces/Cès FRA [21] 2:0
(21:15, 22:20)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved