Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Kędzierzynie-Koźlu wyłoniono plażowych MP juniorek i juniorów

W Kędzierzynie-Koźlu wyłoniono plażowych MP juniorek i juniorów

fot. archiwum

Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek z UKS-u Polonu Krotoszyn zdobyli złoty medal w zakończonych w czwartek w Kędzierzynie-Koźlu mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. U pań najlepsze były Martyna Kozińska i Agata Oleksy z UKS-u Tygrysy Strzelin.

Rozstrzygniecie w turnieju mężczyzn śmiało można uznać za niespodziankę. Faworyzowany duet: Bartosz Łosiak i Piotr Kantor z Jastrzębia Boryni w zaciętym, trzysetowym finale, przegrał z reprezentantami UKS-u Polon Krotoszyn Łukaszem Kaczmarkiem i Sebastianem Kaczmarkiem. Obrońcy mistrzowskiego tytułu i młodzieżowi mistrzowie świata słabo rozpoczęli walkę o medal. Pierwszą partię przegrali 18:21. W drugiej faworyci pokazali klasę i ograli rywali 21:16. O tytule mistrzowski decydował więc tie-break. W nim, od początku lepiej prezentował się młodsza o dwa lata para Kaczmarków. Przy zmianie stron prowadzili 8:7 i tę przewagę utrzymali do samego końca, zwyciężając ostatecznie 15:11. – Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Już dojście do półfinału było dla nas sukcesem. W walce o złoto postawiliśmy wszystko na jedna kartę. Dużo ryzykowaliśmy i to się opłaciło – powiedział Sebastian Kaczmarek. Trzecie miejsce zajął duet: Maciej Rudol i Przemysław Stępień ze Zrywu Volley Iława.


Martyna Kozińska i Agata Oleksy z UKS-u Tygrysy Strzelin zdobyły złoty medal w zakończonych w czwartek w Kędzierzynie-Koźlu mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Rywalizację udało się zakończyć mimo ulewy, która przerywała finałowe spotkania. W turnieju kobiet najlepiej poradziły sobie zawodniczki ze Strzelina. Para Kozińska/Oleksy w finale zmierzyła się z reprezentantkami SMS-u Łódź: Jagodą Gruszczyńską i Katarzyną Kociołek. Pierwszą partię wygrały 21:18. W drugiej poszło im jeszcze lepiej i zwyciężyły 21:16. – Bardzo się cieszymy z tego sukcesu, bo gramy ze sobą dopiero pierwszy sezon. Trzeba przyznać, że nie było łatwo, bo poziom prezentowany przez wszystkie pary był bardzo wyrównany – stwierdziła Martyna Kosińska. – W finale walczyłyśmy od pierwszej do ostatniej piłki. W decydujących momentach zachowałyśmy chłodną głowę i to było kluczem do zwycięstwa – dodała Agata Oleksy. Brązowe medale wywalczyły: Karolina Daniszewska i Aleksandra Baron z UKS-u Krzanowice.* Grzegorz Łabaj

źródło: lsk.net.pl, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved