Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Ta porażka to dla nas lekcja

Grzegorz Fijałek: Ta porażka to dla nas lekcja

fot. archiwum

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali pierwsze spotkanie na turnieju Swatch FIVB World Tour Grand Slam w Moskwie. W inauguracyjnym spotkaniu Polacy niespodziewanie ulegli Australijczykom, rozstawionym dopiero z 28 numerem w rosyjskim turnieju.

Na początek dnia zaskoczyliście kibiców siatkówki plażowej w naszym kraju porażką z Australijczykami, co spowodowało właśnie taki wynik?

Grzegorz Fijałek:Zagraliśmy bardzo zły mecz a rywalom wychodziło praktycznie wszystko. Jednak nie podłamało nas to, bo spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Chociaż z drugiej strony… nie powinniśmy przegrywać z parą, którą tak rzadko wygrywa i to zwykle tylko w eliminacjach. Ta porażka to dla nas lekcja, nauczy nas to traktowania każdego meczu i rywala z pełną koncentracją, zaangażowania przy każdej piłce. Teraz patrzymy pozytywnie w przyszłość, bo jutro walczymy o pierwsze miejsce w grupie. Słabszy występ musiał się kiedyś przecież przytrafić. Szkoda tylko, że z takim rywalem.

W drugim meczu pokonaliście braci Ces, czyżby w tym spotkaniu wszystko było już jak należy? W tym drugim secie musieliście się jednak pomęczyć..Można powiedzieć, ze wróciła ta nasza dobra dyspozycja. Bardzo ciężko gra się z każdą parą, a teraz kiedy osiągamy dobre wyniki jest podwójnie trudno. Ci teoretycznie słabsi mogą pozwolić sobie w meczu z nami na większe ryzyko, a my musimy się skupiać i koncentrować podwójnie aby nie było takich wpadek jak dziś rano.

* rozmawiał Michał Błaszczak

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved