Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alicja Leszczyńska – z Rumi do Berlina

Alicja Leszczyńska – z Rumi do Berlina

fot. archiwum

Rozgrywająca zdegradowanego do I ligi kobiet TPS Rumia przenosi się do Bundesligi. W przyszłym sezonie Alicja Leszczyńska będzie reprezentowała barwy Köpenicker SC Berlin. To druga po Annie Nowakowskiej rozgrywająca w lidze niemieckiej.

23-letnia była rozgrywająca TPS Rumia ma za sobą grę już w wielu klubach. Wychowanka BKS Bielsko-Biała grała w Legionovii, Skrze Bełchatów, AZS KSZO Ostrowiec Św. i krótki epizod w AZS Białystok. Ostatni sezon spędziła w ekipie beniaminka PlusLigi Kobiet, z którym spadła z ekstraklasy.

Od przyszłego sezonu występować będzie na boiskach niemieckiej Bundesligi w barwach Köpenicker SC Berlin. Skład nowego zespołu Leszczyńskiej wciąż jest w budowie, wiadomo, że z poprzedniego sezonu zostaną w Berlinie Ilona Dröger, Sandra Sell, Jessica Göpner, Ann-Marie-Knauf i Pia Riedel. Klub wciąż szuka jeszcze środkowych bloku.

Alicja Leszczyńska to kolejna zawodniczka, która opuszcza Rumię. Wcześniej nowe kluby znalazły Izabela Hohn (Joker Świecie), Agnieszka Starzyk-Bonach (AZS UE Kraków), Natalia Ziemcowa (Pałac Bydgoszcz) oraz Michalina Jagodzińska (Jadar Politechnika Radomska). Z Rumi nie wychodzą jeszcze żadne informacje, nie wiadomo, kto wzmocni zespół, ani nawet w której lidze zagra TPS. Przypomnijmy, że rezerwy TPS Rumia wywalczyły w tym sezonie awans do II ligi kobiet.źródło: inf. własna, k-sc.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved