Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Polacy żegnają się z turniejem

WT Moskwa: Polacy żegnają się z turniejem

Polska para Michał Kądzioła - Jakub Szałankiewicz odpadła z turnieju odbywającego się w Moskwie. Po zwycięstwie nad kanadyjską parą, polski duet przegrał spotkanie w drugiej rudzie kwalifikacji z austriacką parą Doppler/Melitzer.

Już pierwszy set pierwszego kwalifikacyjnego meczu Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza przyniósł wiele emocji. Obie pary doprowadziły do gry na przewagi, w której większa odpornością wykazali się Polacy, zwyciężając do 23. Druga partia padła łupem rywali, którzy zdołali przedłużyć spotkanie, wygrywając tą odsłonę do 18. Tie-break to jak zwykle nerwówka. Na szczęście to biało-czerwona para zdołała zachować więcej zimnej krwi, pokonując rywali 15:12.

W kolejnej rundzie nasi siatkarze zagrają z rozstawioną w kwalifikacjach z nr 2 parą austriacką Doppler/Melitzer.

I runda kwalifikacji:
Kądzioła/Szałankiewicz POL [15] – Binstock/van Huizen CAN [18] 2:1
(25:23, 18:21, 15:12)

W II rundzie kwalifikacji turnieju World Tour w Moskwie Michał Kądzioła i Kuba Szałankiewicz przegrali z Austriakami Dopplerem i Melitzerem 0:2. Nasi zawodnicy powalczyli do końca. Pierwszego seta przegrali z wyżej rozstawionymi przeciwnikami do 18, zaś w drugim zdeterminowana przedłużyć grę para Kądzioła/Szałankiewicz zdołała doprowadzić do gry na przewagi. Tutaj jednak Polacy polegli po twardej walce do 29 i w całym spotkaniu 0:2 po 49 minutach gry.

W ten sposób po raz kolejny nasi siatkarze nie zdołali przebrnąć kwalifikacji do turnieju głównego.