Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Siatkarze UW wygrali pierwszy mecz na AME 2011 w Kragujevacu

Siatkarze UW wygrali pierwszy mecz na AME 2011 w Kragujevacu

fot. archiwum

W Kragujevacu siatkarze Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęli walkę w Akademickich Mistrzostwach Europy. To pierwszy polski uczestnik tegorocznych mistrzostw. AME 2011 trwają już od kilku tygodni, ale Polacy prezentują się po raz pierwszy.

Do Serbii na mistrzostwa siatkarskie pojechali gracze Uniwersytetu Warszawskiego. Stołeczny zespół to już wręcz etatowy uczestnik tych rozgrywek – w AME gra niemal nieprzerwanie od 2003 roku, a jego największymi sukcesami były czwarte miejsca w 2004, 2009 i 2010 roku.

Poprzednie mistrzostwa organizowane były na obiektach Uniwersytetu Warszawskiego. Tytułu sprzed roku bronić będą w Kragujevacu Rosjanie z Uniwersytetu Obwodu Mordowskiego. Srebrni medaliści, rewelacyjni Holendrzy z Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven, do Serbii nie pojechali. Całe mistrzostwa odbędą się zresztą w okrojonym składzie – zagra w nich tylko osiem męskich i dziewięć damskich drużyn (u panów oprócz UW i wspomnianych Rosjan są to także Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, Norweska Uczelnia Sportowa w Oslo, Uniwersytet w Belgradzie, fiński Uniwersytet w Jyväskylä, portugalski Uniwersytet w Coimbrze oraz gospodarze z Uniwersytetu w Kragujevacu).

W tym zestawieniu Uniwersytet Warszawski ma szanse na najlepszy występ w historii, czyli nawet na medal. Nasi gracze potwierdzili to już w pierwszym spotkaniu. Polacy pokonali Uniwersytet w Coimbrze 3:0 (25:15, 25:17, 25:20), a ich następnym rywalem będą gospodarze (w grupie mają jeszcze drużynę z Finlandii).źródło: azs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved