Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polacy wysoko w rankingu

Polacy wysoko w rankingu

fot. archiwum

W najnowszym zestawieniu światowego rankingu siatkarzy plażowych Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajmują piątą pozycję, najwyższą w historii. Ta lokata przybliża polską parę do udziału w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

W lipcu Polacy dwukrotnie osiągnęli świetne wyniki. Najpierw w norweskim Stavanger po raz pierwszy w karierze awansowali do finału zawodów z cyklu World Tour, w którym zajęli drugie miejsce. Następnie dzięki zwycięstwu nad faworyzowanym duetem Brazylijczyków Marcio Araujo – Ricardo Santos 2:0 (21:19, 21:17) awansowali do półfinału turnieju cyklu World Tour w szwajcarskim Gstaad, gdzie ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Dzięki rewelacyjnym wynikom osiąganym na arenie międzynarodowej Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali na 5. miejsce w najnowszym notowaniu światowego rankingu siatkarzy plażowych. Oznacza to, że mają duże szanse by zagrać na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

– Do Londynu pojedzie szesnaście najlepszych par i jest to najłatwiejszy sposób kwalifikacji olimpijskiej. Żeby pojechać do Londynu, musimy utrzymać wysoką pozycję do czerwca przyszłego roku – powiedział TOK FM Fijałek.

W środę duet polskich siatkarzy rozpoczyna turniej w Moskwie. Kolejną imprezą, w której wezmą udział będą zawody w podolsztyńskich Starych Jabłonkach.

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved