Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Mikołajczak: Chcę grać jak najwięcej

Paweł Mikołajczak: Chcę grać jak najwięcej

fot. archiwum

Jednym z kilku nowych zawodników w drużynie AZS Politechniki Warszawskiej będzie od nowego sezonu Paweł Mikołajczak. - Jestem z Warszawy i od dziecka moim małym marzeniem było to, żeby grać w stolicy - przyznał nowy atakujący w ekipie "Inżynierów".

Prezes Jolanta Dolecka po twoim transferze powiedziała "Skład na najbliższy sezon mamy już zamknięty". Czujesz się trochę jak wisienka na torcie Politechniki, taka kropka nad i?

Paweł Mikołajczak:Na pewno nie. Rozmowy były prowadzone już trochę wcześniej i po prostu tak wyszło, że to ja podpisałem kontrakt jako ostatni.

Umowa została zawarta na jeden sezon. To niezbyt długi okres. Mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy na temat jej warunków?Jeżeli chodzi o szczegóły, to niestety nie mogę ich zdradzać. Kontrakt jest podpisany na jeden sezon, ale to wcale nie znaczy, że nie będzie go można przedłużyć, zwłaszcza jeśli obie strony będą zadowolone. To samo działa w drugą stronę. Nie zawsze dwuletni kontrakt gwarantuje grę przez dwa sezony. Czas pokaże, co będzie po zakończeniu rozgrywek. Dużo będzie zależało od tego, jak ja się zaprezentuję.

Poprzednio grałeś w BBTS Bielsko-Biała, AZS Częstochowa, a do drużyny warszawskiej Politechniki przyszedłeś z Jadaru Radom. Ciągle balansujesz między I ligą a ekstraklasą. Co możesz powiedzieć o różnicach między tymi dwoma poziomami rozgrywek?

Różnice są wyraźne i podkreślałem to od momentu, kiedy znalazłem się w Częstochowie. Przez ten rok na pewno nic sie nie zmieniło. Zespół Jadaru, jak na warunki pierwszoligowe, stał na wysokim poziomie organizacyjnym. Jeżeli chodzi o do poziom sportowy, to widoczne są pewne różnice, ale nigdy nie jest tak, że drużyna z I ligi nie może powalczyć z zespołem z PlusLigi.

Politechnika już wcześniej zakontraktowała na pozycji atakującego Grzegorza Szymańskiego. Nie oszukujmy się, trudno będzie Ci się przebić do pierwszej szóstki.

Na pewno nie będzie mi łatwo wskoczyć do wyjściowego składu, ale to trener zadecyduje o tym, kto będzie grał. Ja na pewno będę dawał z siebie wszystko na treningach.

Dwa lata temu podczas memoriału Huberta Jerzego Wagnera w kadrze B grałeś ty, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Karol Kłos, Paweł Zatorski, Michał Kubiak oraz Grzegorz Kosok. Dwaj ostatni mają już za sobą niezwykle udany debiut w seniorskiej reprezentacji, a Karol Kłos i Paweł Zatorski są w szerokiej czternastce. A na jakim etapie jest twoja kariera? Przejście do Politechniki to według ciebie krok naprzód?

W przypadku młodego zawodnika każdy sezon jest krokiem naprzód, czasami większym, a czasami mniejszym.

Dlaczego zdecydowałeś się przyjąć propozycję Politechniki? Nie chciałeś zostać w Jadarze?

W Radomiu mógłbym zostać chyba tylko wtedy, gdybym zmienił płeć, bowiem prezes Kupidura postanowił w tym sezonie wspierać damską siatkówkę. Zdecydowałem się na Politechnikę, ponieważ dzięki temu będę mógł grać w domu. Jestem z Warszawy i od dziecka moim małym marzeniem było to, żeby grać w stolicy.

No właśnie, jesteś wychowankiem warszawskiego Metra, tak więc można powiedzieć, że wracasz na stare śmieci.

Zgadza się. Urodziłem się i wychowałem na Ursynowie i dlatego tym bardziej cieszę się, że będę mógł grać na hali położonej w pobliżu mojego osiedla.

Jaki jest plan przygotowań Politechniki przed nadchodzącym sezonem?

Na razie nie znam szczegółów dotyczących przygotowań. O wszystkim zostanę poinformowany mailowo albo telefonicznie.

Czego oczekujesz w tegorocznych rozgrywkach od siebie oraz od zespołu?

Chcę grać jak najwięcej i pokazać się z jak najlepszej strony. Zadania nie będę miał łatwego, ale na pewno dam z siebie wszystko. Jeżeli chodzi o drużynę, to liczę, iż wypadniemy bardzo pozytywnie nie tylko w lidze, ale i w pucharach.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved