Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Otwarte Mistrzostwa Pomorza – dzień drugi: Pobili rekord

Otwarte Mistrzostwa Pomorza – dzień drugi: Pobili rekord

fot. archiwum

Po wtorkowych spotkaniach otwartych mistrzostw Pomorza w siatkówce plażowej, wyłoniona została już część par, które zagrają w ćwierćfinale. Organizatorzy mogą być zadowoleni, ponieważ padł rekord par, które zgłosiły się do turnieju mikstów.

– Na chwilę obecną zapisanych jest 69 drużyn lecz liczba ta może jeszcze ulec zwiększeniu – mówi Maciej Samsonowicz. Akademikom sprzyjała piękna pogoda, która zawitała do Gdyni. – Pogoda dopisała i cały dzień zawodnicy i zawodniczki zmagali się w promieniach słońca o każdą piłkę – relacjonuje  Samsonowicz, jeden z organizatorów turnieju. Po poniedziałkowych meczach fazy grupowej, dziś rozegrane zostały spotkania turnieju głównego.

Jako pretendentki do medalu przedstawiane są plażowiczki biorące udział w World Tourze – Sylwia Pilarek i Aneta Gancarczyk. Siatkarki bez problemu przebrnęły przez fazę grupową, a dziś nie dały przeciwniczkom ugrać nawet seta. W ćwierćfinale zmierzą się one z dwójką Eska/Gawlak.Faworytem jest para Pilarek/Gancarczyk, choć mają poważną konkurencję, gdyż na turnieju zebrały się wszystkie trzy ekipy które będę reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy – mówi prezes WIT AZS. W drugim meczu ¼ finału na pewno pokażą się pary Theis/Goździewicz i Biernatek/Stojek. Już jutro dowiemy się które zespoły, którym nie powiodło się w pierwszej fazie, dołączą do walki o półfinały.

Sytuacja wydaje się być bardziej skomplikowana w turnieju męskim. Dziś mecze o awans do ćwierćfinałów przegrały dwie pary stawiane w roli faworytów. Piotr Janiak i Paweł Sutyniec z warszawskiego AZS nie sprostali parze Brożyniak/Dzikowicz (0:2), natomiast rozstawieni z numerem drugim Tomkiewicz/Zackiewicz przegrali 1:2 z Filipem Lipowskim oraz Marcinem Jakubowskim. Czarnym koniem zawodów mogą okazać się Tomasz Józefowicz grający z Jarosławem Lechem, którzy do tej pory nie przegrali ani jednego spotkania. – W turnieju męskim jest dużo par na wysokim poziomie i trudno wytypować faworyta – podsumowuje Maciej Samsonowicz. Pokonani będą mieli jednak możliwość rewanżu i wejścia do ćwierćfinałów rozgrywając jutrzejsze spotkania barażowe.W środę dalszy dzień zmagań po którym poznamy finałową czwórkę oraz rozpoczniemy największy w Polsce turniej mikstów – mówi popularny Samson. W zeszłorocznej edycji turnieju wzięło udział 55 par mieszanych. – Na chwilę obecną zapisanych jest 69 drużyn lecz liczba ta może jeszcze ulec zwiększeniu – kontynuuje Samson. Jest to bardzo duży sukces organizatorów, którzy z roku na rok przyciągają na zawody coraz większą liczbę zawodników i zawodniczek. – Mamy nadzieję że aura pogodowa utrzyma się i bez problemu będzie można rozegrać wszystkie spotkania tak aby w czwartek pozostały nam tylko półfinały oraz finały – prognozuje Maciej Samsonowicz. – Przypominam że relację z imprezy można oglądać na żywo dzięki portalowi www.imprezylive.pl (http://imprezylive.pl/?page_id=52) tak więc zachęcamy do śledzenia co się dzieje w Gdyni gdyż dzieje się dużo – kończy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved