Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: Kadrę mamy już zamkniętą

Mariusz Wiktorowicz: Kadrę mamy już zamkniętą

fot. archiwum

- Kadrę mamy już zamkniętą i w takim składzie będziemy przygotowywać się do sezonu - zapewnia szkoleniowiec BKS-u Bielsko-Biała. Drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu 1 sierpnia. Początkowo trener nie będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodniczek.

Brązowe medalistki ubiegłego sezonu w PlusLidze Kobiet, drużyna BKS-u Aluprof Bielsko-Biała 1 sierpnia zbierze się po raz pierwszy na wspólnym treningu przed nadchodzącym sezonem. Zespół przeszedł duże zmiany (odeszło siedem zawodniczek, osiem przyszło do klubu) i wymaga zgrania. Nie będzie to łatwe, bowiem większość siatkarek przebywa lub będzie przebywać ze swoimi reprezentacjami. – Rozpoczęcie przygotowań do sezonu mamy 1 sierpnia o godzinie 10 na naszych obiektach. Większość przygotowań spędzimy właśnie tam. Gry kontrolne i zajęcia w terenie będą w sierpniu, a później we wrześniu będzie już trochę więcej gier sparingowych. Nie będziemy mieli możliwości skorzystania na początku z wszystkich zawodniczek, bowiem wiele siatkarek, w tym reprezentantki Polski, jest ze swoimi drużynami narodowymi, choćby dwie Amerykanki. W fazie przygotowawczej do rozgrywek będziemy mieli zespół trochę wymieszany, czyli krótko mówiąc, część seniorek i część siatkarek drużyny juniorskiej – mówi portalowi SportoweFakty.pl Mariusz Wiktorowicz, trener BKS-u Aluprof.

W przeciwieństwie do ubiegłego sezonu w Bielsku-Białej zobaczymy aż trzy zawodniczki zagraniczne. Dwie z nich od początku będą przygotowywać się do sezonu z drużyną BKS-u. – Będzie z nami od początku sezonu zawodniczka z Belgii (Liesbet Vindevoghel – przyp. red.) i rozgrywająca ze Stanów Zjednoczonych (Cassidy Lichtman – przyp. red.). Przez pewien czas nie będzie środkowej Alexis Crimes, która zagra w reprezentacji swojego kraju. Tak to będzie wyglądało do końca zgrupowania i mistrzostw Europy – informuje szkoleniowiec.

Opiekun bielskich siatkarek mógł niedawno oglądać już w akcji dwie swoje nowe podopieczne, które wystąpiły podczas Pucharu Jelcyna w Jekaterynburgu w barwach reprezentacji Polski. Mowa o Joannie Wołosz i Klaudii Kaczorowskiej. Obie zagrały przyzwoicie. – Mnie to cieszy, że nasze zawodniczki, które grają w reprezentacjach Polski pokazują się z dobrej strony. Są to nie tylko seniorki, ale także juniorki i te grające w reprezentacji B, która będzie przygotowywać się do Uniwersjady. Jest Joanna Frąckowiak, jest Sylwia Pelc – chwali się Wiktorowicz.Szkoleniowiec nie przewiduje już transferów przed nadchodzącymi rozgrywkami. – Kadrę mamy już zamkniętą i w takim składzie będziemy przygotowywać się do sezonu – zapewnia.

autor: Paweł Sala

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved