Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Leon: Nasz występ nie był najgorszy

Leon: Nasz występ nie był najgorszy

fot. archiwum

- W tym roku nie byliśmy w stanie wystąpić w składzie z zeszłorocznych mistrzostw. Jednak gramy coraz lepiej i miejmy nadzieję, że tak będzie cały czas - stwierdził po turnieju finałowym Ligi Światowej Wilfredo Leon Venero, kapitan reprezentacji Kuby.

Przyjechaliście na finały jako wicemistrzowie świata. Mieliście za sobą ciężkie mecze w fazie grupowej i trafiliście do grupy śmierci. Jednak tego nikt nie będzie pamiętał, a jedynie to, że nie zakwalifikowaliście się do ścisłego finału. Nie obawiasz się, że może być to dla was duży cios, który może podłamać was psychicznie?

Wilfredo Leon Venero:Nie wydaje mi się. Jesteśmy młodzi, w tym sezonie występujemy w nieco zmienionym składzie, pracujemy dużo i cały czas podnosimy swoje kwalifikacje. W tym roku nie byliśmy w stanie wystąpić w składzie z zeszłorocznych mistrzostw. Jednak gramy coraz lepiej i miejmy nadzieję, że tak będzie cały czas.

Jak mógłbyś podsumować tegoroczną Ligę Światową i wasz występ w niej?Myślę, że graliśmy wystarczająco dobrze. W tym roku stanęło przede mną dużo trudniejsze zadanie, ponieważ zostałem mianowany kapitanem i wzrosła liczba moich obowiązków. Zostałem obdarzony dużym zaufaniem ze strony trenera i drużyny. Patrząc na nasze zwycięstwa w tym turnieju wydaje mi się, iż mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nasz występ nie był najgorszy.

Co myślisz o poziomie zespołów z fazy grupowej?

Poziom grupy F, w której znaleźliśmy się po awansie do Final Eight był bardzo wysoki. Graliśmy przecież przeciwko zwycięzcy zeszłorocznej edycji Ligi Światowej, zdobywcy tytułu najlepszej drużyny świata oraz aktualnym mistrzom olimpijskim, tak więc rywalizacja w samej grupie była bardzo zacięta. Grupa E również składała się z dobrych drużyn, ale wydaje mi się, że poziom w niej nie był aż tak wyrównany jak u nas, choć na pewno nie są to łatwi przeciwnicy. Widać jednak, że jest to finał bardzo mocno obsadzony.

Rozmawiała: Magda Smith – sport24.pl

 

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved