Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dmitrij Muserskij: Jestem pod wrażeniem naszej gry w Gdańsku

Dmitrij Muserskij: Jestem pod wrażeniem naszej gry w Gdańsku

fot. archiwum

Ma niespełna 23 lata i jest najwyższym siatkarzem świata (218 cm wzrostu). Dmitrij Muserskij, środkowy reprezentacji Rosji, poprowadził Sborną do wygranej w Lidze Światowej i był jedną z największych gwiazd turnieju finałowego w Gdańsku.

Dziewięć lat czekała Rosja na złoty medal mistrzowskiej imprezy – mimo że przy każdej okazji była stawiana w gronie faworytów.

Dmitrij Muserskij:Tym bardziej cieszymy się z sukcesu, jaki osiągnęliśmy w Polsce. Jestem pod wrażeniem naszej gry w Gdańsku. W tym sezonie wykonaliśmy kawał bardzo ciężkiej pracy. Już w fazie grupowej Ligi Światowej graliśmy nieźle, do turnieju finałowego byliśmy świetnie przygotowani. Wielkie słowa uznania należą się przede wszystkim trenerowi Władimirowi Alekno, który zmienił naszą mentalność i potrafił dotrzeć do naszej psychiki. Teraz możemy się cieszyć z tego, że narodziła się nowa rosyjska drużyna.

Co było kluczem do waszego sukcesu w Lidze Światowej?Oprócz bloku i zagrywki, a więc tych elementów, które zawsze były naszą mocną stroną, zrobiliśmy duży postęp w grze obronnej. Na treningach wiele pracowaliśmy właśnie nad tym elementem. W finale pokazaliśmy dużą pewność siebie. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać z Brazylią i graliśmy przeciwko niej z dużą wiarą w końcowy sukces.

Teraz będziecie murowanym faworytem do wygrania mistrzostw Europy w Czechach i w Austrii.

Zanim zaczniemy mówić o naszych szansach na wygranie ME, musimy przede wszystkim dobrze przygotować się do tego turnieju. Wciąż pamiętamy błędy, jakie popełniła nasza drużyna w przeszłości, przegrywając kolejne imprezy mistrzowskie mimo statusu faworyta. Trener Alekno zmienił nasze podejście do treningów i wpoił nam, że musimy sporo pracować, by osiągnąć sukces.

W półfinale LŚ z Polską dużą rolę odegrała pańska znakomita zagrywka. Został pan zresztą uznany za najlepiej zagrywającego zawodnika Final Eight w Gdańsku.

Mój serwis jest połączeniem dobrej techniki z siłą fizyczną. Dużo pracowałem nad tym elementem nie tylko podczas treningów w hali, ale także na siłowni, bo dzięki mocy, jaką mam w rękach, mogę posyłać zagrywkę z dużą prędkością.

Rozmawiała: Karolina Korbecka
Więcej w Dzienniku Polskim

 

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved