Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Na początku sezonu nie dawano nam większych szans

Bartosz Kurek: Na początku sezonu nie dawano nam większych szans

fot. archiwum

- Chcieliśmy udowodnić, że mimo wielu trudności jesteśmy zgraną grupą, potrafiącą osiągnąć sukces. Trener nie miał komfortu, nie wszyscy najlepsi brali udział w przygotowaniach i meczach. Jednak ta ekipa potrafiła zdobyć brązowy medal - mówi Bartosz Kurek.

Polscy siatkarze odnieśli niewątpliwy sukces, pokonując w meczu o 3. miejsce turnieju finałowego Ligi Światowej Argentynę. To pierwszy medal biało-czerwonych w World League. – Na pewno presja, jaka nam towarzyszyła w Gdańsku, była ogromna, wszak mówiło się o awansie do czołowej czwórki. Ona nam nie ułatwiała zadania. Argentyna prezentowała widowiskową siatkówkę i zewsząd była komplementowana. Jak się okazało – nie wytrzymała nerwowo w decydującym starciu – twierdzi Bartosz Kurek, który otrzymał nagrodę indywidualną dla najskuteczniejszego zawodnika turnieju. – Na wszystkie nagrody pracuje cały zespół. Czekałem tylko na moment, kiedy razem staniemy na podium. Takie chwile są dla mnie najważniejsze, będę je pamiętał do końca życia.

W czasie turnieju potrafiliśmy sobie radzić z wieloma problemami, które dla kibiców, a nawet fachowców, są niewidoczne. Skoncentrowaliśmy się na ostatnim boju i udało się w nim pokazać to, co mamy najlepszego. Na początku sezonu, gdy powołano kadrę na Ligę Światową, nie dawano nam większych szans. Ba, niektórzy skazywali nas na porażkę. Niedowiarkom zrobiliśmy psikusa – mówi polski przyjmujący.

Cały wywiad Małgorzaty Gotowiec w katowickim Sporcieźródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved