Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Politechnika Lubelska zagra w II lidze w miejsce Cukrownika

AZS Politechnika Lubelska zagra w II lidze w miejsce Cukrownika

fot. archiwum

Z powodu kłopotów finansowych Cukrownik przekazał sekcję seniorów oraz miejsce w II lidze na sezon 2011/12 Politechnice Lubelskiej. Stosowną umowę podpisali prezes Cukrownika Jerzy Stępkowski i Marian Opielak, rektor uczelni.

Robiliśmy, co było w naszej mocy. Nie udało nam się jednak znaleźć środków, aby zgłosić zespół do II ligi – tłumaczy Jerzy Stępkowski. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia z Politechniką. Zależało nam, aby II liga została w Lublinie – dodaje prezes Cukrownika. Chętnych na wolne miejsce nie brakowało. Sytuację lublinian uważnie obserwowały MKS MDK Trzcianka oraz AZS UR Rzeszów. Ostatecznie w II lidze zagra triumfator rozgrywanego niedawno VIII Polsko-Ukraińsko-Białoruskiego Festiwalu Siatkówki Studenckiej w Białej Podlaskiej.

W czwartek odbędzie się spotkanie siatkarzy obu zespołów z trenerem Politechniki Norbertem Kołodziejczykiem. To on będzie odpowiedzialny za skompletowanie i prowadzenie drużyny, która przystąpi do rozgrywek pod nazwą Politechniki Lubelskiej. – Umówiliśmy się, że skład będzie rozłożony w proporcjach pół na pół – tłumaczy Stępkowski. – Zobaczymy, którzy zawodnicy po przedstawieniu naszych warunków zdecydują się na grę – wyjaśnia trener Norbert Kołodziejczyk.

Do nowego zespołu mogliby trafić: rozgrywający Łukasz Bieńko, atakujący Wojciech Kasiura, środkowi Rafał Kępka i Adam Olejniczek, przyjmujący Tomasz Kociuba i Paweł Toberek oraz libero Krzysztof Skubiszewski. Toborek i Kępka wyrazili już chęć występów w II lidze.* więcej w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved