Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Alojzy Świderek: Pragniemy grać co najmniej w półfinale

Alojzy Świderek: Pragniemy grać co najmniej w półfinale

fot. archiwum

Podczas gdy Polki rozgrywały Puchar Jelcyna, w Gdańsku został przedstawiony nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet - Alojzy Świderek. Pracę z kadrą rozpocznie on 15 lipca podczas kolejnego zgrupowania.

Sam zainteresowany podkreśla, że na przygotowania z kadrą ma mało czasu, ale w ciągu kilkunastu dni można przekształcić kilka rzeczy w drużynie. – Mamy mało czasu na pracę, ale w ciągu dwóch tygodni można zmienić sporo w zespole. Przejrzałem jeszcze raz kalendarz przygotowań i wygospodarowałem zaledwie dodatkowe trzy dni. Nowy szkoleniowiec zaznaczył, że chce być postrzegany jako trener, a nie jako selekcjoner. – Jestem trenerem, który uważa, że potrzeba więcej czasu na przygotowania do ważnych startów. To jest gwarancja sukcesów. Najważniejsze, by zawodniczki były przekonane, że ich praca przyniesie konkretne efekty.

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet podkreślił, że w najbliższej przyszłości w kadrze zabraknie Małgorzaty Glinki-Mogentale i Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. – Na pewno nie zobaczymy ich w najbliższym czasie. Poza tym już wcześniej trzeba było zgłosić do World Grand Prix 20 zawodniczek, więc z tej grupy zostanie wyłoniona reprezentacja na sierpniowe turnieje. Być może skład ulegnie zmianie po turnieju finałowym, a przed mistrzostwami Europy. Przed reprezentantkami Polski turnieje z cyklu World Grand Prix, jednak trener Świderek sięga już myślami do tegorocznych mistrzostw Europy. – Nie będę „ściemniał"… Mówię otwarcie: pragniemy grać co najmniej w półfinale. Tylko gra o wysoką stawkę wyzwala dodatkową motywację i koncentrację. Po tym turnieju przyjdzie nam myśleć o kolejnym – Pucharze Świata w Japonii.

Wśród współpracowników trenera Świderka znajdą się Wiesław Popik i Maciej Kosmol. – Będę współpracował z Wiesławem Popikiem oraz Maciejem Kosmolem. Ten pierwszy w czasie meczów będzie zajmował się grą rywalek. Z kolei Maciek będzie odpowiedzialny za statystyki oraz przygotowanie taktyczne. Mam do nich pełne zaufanie i jestem przekonany, że w czasie naszej wspólnej pracy nie będzie zgrzytów.*rozmawiał Włodzimierz Sowiński (Sport)

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved