Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Waldemar Wspaniały: Cieszmy się z tego medalu

Waldemar Wspaniały: Cieszmy się z tego medalu

fot. archiwum

- Organizacja turnieju finałowego Ligi Światowej w Gdańsku była perfekcyjna. Wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie. Niech uczą się od nas inni ludzie i inne federacje, które organizują podobne turnieje - ocenił Waldemar Wspaniały.

Waldemar Wspaniały, który zakończył niedawno karierę trenerską, podkreśla, że organizacja imprez siatkarskich w Polsce zawsze jest znakomita. – Wszystkie turnieje, czy to Liga Światowa, czy Grand Prix, czy inne jak np. Memoriał Wagnera, organizowane są na najwyższym poziomie. A w innych krajach zawsze są jakieś wpadki, niedoróbki – powiedział szkoleniowiec, przypominając, że jako trener i jako wiceprezes PZPS, dwukrotnie uczestniczył w finałach LŚ, organizowanych w Brazylii.

Polacy pierwszy raz zdobyli medal w rozgrywkach Ligi Światowej. – Były słabsze i bardzo dobre dni. Zaczęliśmy od gry na niezbyt wysokim poziomie i mieliśmy pewne problemy . Wygraliśmy jednak bardzo ważny mecz z Argentyną, który dał nam awans do czwórki. Półfinał z Rosją był wyrównany, choć niestety, na dzień dzisiejszy nie stać nas na pokonanie tej drużyny. Jak na razie Rosjanie są poza naszym zasięgiem, co zresztą udowodnili w finałowym meczu z Brazylią – przyznał były selekcjoner polskiej kadry.

Wspaniały podkreśla, że zdobycie brązowego medalu LŚ dla polskiej siatkówki jest sukcesem niewątpliwym. – Oczywiście nie jest to medal złoty, ale na dzień dzisiejszy trzeba realnie patrzeć na to, kto jest przed nami. Rosja i Brazylia to dwa najlepsze zespoły na świecie! My jesteśmy dziś na trzecim miejscu i wszyscy powinniśmy się z tego cieszyć. I kibice, i dziennikarze. Natomiast w różnych mediach pojawiają się opinie, które robią dużo złego – podkreślił Wspaniały.Niewątpliwie jedną z największych gwiazd turnieju został Bartosz Kurek, który atakował średnio ponad 35 razy na mecz. Trener Argentyny Javier Weber nazwał go „Messim polskiej siatkówki". To porównanie nie przypadło Wspaniałemu do gustu.

Ja nie chcę porównywać w ten sposób. Messi, Maradona czy Pele? To jest piłka nożna, a my gramy w siatkówkę. O tym, że Bartek Kurek ma wielki talent, wiadomo od ładnych paru lat. Ja osobiście obserwuję tego chłopaka od czasu, kiedy miał 16 lat. Grywał w reprezentacjach kadetów, juniorów i zawsze był wyróżniającym się zawodnikiem. Teraz obserwujemy eksplozję jego talentu – zakończył trener.

*Rozmawiał Michał Bugno (Wirtualna Polska)

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved