Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Vid Jakopin: Politechnika to wyzwanie

Vid Jakopin: Politechnika to wyzwanie

fot. archiwum

Ma dwadzieścia trzy lata i 203 cm wzrostu. Choć rywalizowało o niego kilka klubów z Polski i Włoch, wybrał AZS Politechnikę Warszawską. Dla Vida Jakopina, bo o nim mowa, Politechnika będzie pierwszym zagranicznym klubem w karierze.

Słoweński przyjmujący nie obawia się jednak nowych wyzwań. Jest pewien, że pierwszy sezon w barwach „Inżynierów" będzie dla niego przełomowym. Mimo to nad indywidualny rozwój przedkłada dobro drużyny. O celach, jakie stawia przed sobą, nadziejach związanych z grą w stolicy, swojej dotychczasowej karierze oraz życiu prywatnym opowiada w wywiadzie udzielonym Adrianowi Komorowskiemu.

Co skłoniło cię do przyjęcia oferty Politechniki?

Vid Jakopin:Bardzo chciałem znaleźć klub, w którym mógłbym stawać się coraz lepszym. Oferta z Politechniki była zdecydowanie najciekawsza spośród wszystkich, jakie otrzymałem. Nad jej przyjęciem nie zastanawiałem się długo. W Warszawie będę grał w dobrym zespole pod okiem dobrego trenera. Dodatkowo wasza stolica jest przyjaznym do życia miastem. Czuję, że Politechnika i Warszawa to dobry wybór.A co wiesz o Polsce i Warszawie?

O waszym kraju nie wiem za wiele, aczkolwiek byłem w nim już kilka razy. W Lidze Mistrzów grałem przeciwko Resovii Rzeszów i Jastrzębskiemu Węglowi. Miałem także przyjemność grać w łódzkiej Atlas Arenie w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. Po tych doświadczeniach mogę powiedzieć, że polscy kibice są niesamowici! Moja wiedza o Warszawie również nie jest zbyt duża, ale słyszałem, że to dobre miejsce do życia.

To będzie twój pierwszy sezon poza ojczystą Słowenią. Nie masz żadnych obaw z tym związanych?

Gra za granicą to dla mnie nowe wyzwanie. Mam świadomość, że nie będzie to dla mnie łatwy sezon, ale jestem przekonany, że w Warszawie będę czuł się dobrze. Zrobię wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Celem każdego profesjonalnego zawodnika jest dążenie do doskonałości i chęć ciągłego rozwoju, aby grać na najwyższym poziomie. Jeżeli chce się osiągnąć ten najwyższy poziom, trzeba grać w najlepszych ligach. Polska PlusLiga z pewnością do takich się zalicza.

Jakie cele stawiasz przed sobą na ten pierwszy sezon w PlusLidze?

Moim celem jest gra o jak najwyższe miejsca oraz indywidualny rozwój. Będę chciał zaprezentować się z dobrej strony. Jestem pewien, że jeśli mi się to uda, pomogę zespołowi zająć wysoką lokatę w lidze.

Twoja przygoda z zawodową siatkówką trwa dopiero kilka lat.

Tak, rozpocząłem ją dopiero w szkole średniej. Wcześniej próbowałem wielu innych sportów: pływania, koszykówki, lekkoatletyki i narciarstwa. Dopiero w 2007 roku związałem się pierwszym zawodowym kontraktem z klubem siatkarskim. Dzisiaj siatkówka jest całym moim życiem.

Nie zaprzestałeś jednak uprawiania innych sportów?

Oczywiście, że nie. Wypełniam nimi mój czas wolny. Do swoich hobby zaliczyć mogę jazdę na rowerze, siatkówkę plażową i… łowiectwo podwodne.

Zastanawiałeś się kiedyś, co gdyby nie siatkówka?

Nie wyobrażam sobie życia bez siatkówki (uśmiech). Ale pomyślmy… (chwila zastanowienia). Gdybym nie grał w siatkówkę, prawdopodobnie już skończyłbym studia na inżynierii lądowej i geodezji. Miałbym również czas, aby w zimie jeździć na nartach i uprawiać inne sporty ekstremalne .

Kto jest Twoim siatkarskim autorytetem?

Nie ma jednej, konkretnej osoby. Cenię każdego, kto nie boi się ciężkiej pracy, a dobro zespołu przedkłada nad własne ego i ambicje.

Choć jesteś młodym zawodnikiem, masz już na swoim koncie spore doświadczenie. Co uważasz za swój największy sukces?

– Zdecydowanie była to gra w Final Four Ligi Mistrzów w 2010 roku.

A jakie jest twoje największe siatkarskie marzenie?

– Wygrać Ligę Mistrzów… (uśmiech)

*Rozmawiał Adrian Komorowski (AZS Politechnika Warszawska)

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved