Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Trzecie miejsce to sukces sportowy i… finansowy

Trzecie miejsce to sukces sportowy i… finansowy

fot. archiwum

To był duży sukces sportowy, ale i finansowo polscy siatkarze nie mają na co narzekać. Za trzecie miejsce w turnieju finałowym LŚ najlepsi zarobili dobrze ponad 100 000 złotych. Najwięcej Bartosz Kurek i Krzysztof Ignaczak, zdobywcy nagród indywidualnych.

W fazie grupowej LŚ za zwycięstwo każdemu siatkarzowi płacono 800 dolarów (2200 zł), a za porażkę 400 (1100 zł). Trzecie miejsce w grupie wyceniono na 900 000 USD, ale po uwzględnieniu 800 tys. wpisowego od polskiej federacji, do podziału zostawało 100 tys. Zwyczajowo PZPS przeznacza 70 procent z tej kwoty na premie dla graczy. Po rundzie interkontynentalnej każdy z polskich zawodników wzbogacił się o około 35 000 złotych.

W finale LŚ w Gdańsku walka szła już nawet o milion dolarów. Te kokosy zgarnęli ostatecznie Rosjanie po pokonaniu Brazylii, ale podopieczni Andrei Anastasiego pewnie wywalczyli 3. miejsce. Dzięki temu z dumą prezentowali podczas dekoracji czek na 300 000 dolarów (840 tys. zł), z czego po podziale zostanie po ok. 50 000 zł na głowę.

W sumie to już więc 85 tys. zł dla każdego polskiego uczestnika LŚ, ale rzecz jasna gwiazdy są traktowane specjalnie. Lider biało-czerwonych Bartosz Kurek za zwycięstwo w klasyfikacji najskuteczniejszych siatkarzy finału LŚ wzbogacił się o 20 000 dolarów (56 tys. zł). Bartek, który wyjmie z kasy LŚ najwięcej z Polaków (140 tys. zł), jak zwykle skromnie ocenia swoją rolę. – Nie uważam się za lidera zespołu, niech sobie tak fachowcy oceniają, ale bez kolegów i tak nic bym nie osiągnął – podsumował polski gwiazdor "światówki".Indywidualną nagrodę otrzymał także Krzysztof Ignaczak. Co zrobi z 10 tysiącami dolarów za tytuł najlepszego libero? – No, nowego samochodu to za to nie kupię… – stwierdził rozbawiony "Igła".

źródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved