Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > To był dobry turniej dla reprezentacji Argentyny

To był dobry turniej dla reprezentacji Argentyny

fot. archiwum

- To dla tak młodych zawodników niezwykle ważny turniej. Nie poradziliśmy sobie w ostatnim spotkaniu, ale na pewno będziemy mogli w kolejnym meczu o medal zagrać inaczej - komentował występ swoich podopiecznych w małym finale Javier Weber.

Reprezentacja Argentyny jest zadowolona ze swoich występów w tegorocznej Lidze Światowej. Wszyscy zawodnicy podkreślają, że jest to dobra lekcja, z której będą chcieli wyciągnąć jak najwięcej. – Nie zajęliśmy już jakiś czas wysokiego miejsca w rozgrywkach, gdzie gralibyśmy z tak silnymi zespołami. Polska zagrała lepiej niż w fazie grupowej, a my przegraliśmy z presją. Niemniej jednak to czwarte miejsce jest dla nas także sukcesem – mówił kapitan Argentyny, Rodrigo Quiroga.

Także dla bardziej doświadczonych zawodników, takich jak Gustavo Scholtis, ten wynik to dobry prognostyk na przyszłość. – To ekipa bardzo młoda, która musi jeszcze się wiele nauczyć. Na pewno nie gramy z presją taką jak Brazylijczycy czy Rosjanie, ale jesteśmy głodni sukcesów. Wierzę, że przed tą ekipą jeszcze wiele dobrego – stwierdził Scholtis. Dla Argentyny teraz najważniejszym celem będzie zakwalifikowanie się na IO w Londynie. – Przed nami długa i trudna droga, by wystąpić w Londynie, ale będziemy robić wszystko, by tam się dostać. Chciałbym zagrać w Londynie, bo atmosfera olimpiady to coś niezwykłego. Ale o to będziemy walczyć od września, od mistrzostw Ameryki Południowej – stwierdził.

Czy sam Gustavo Scholtis zagrałby na tym turnieju, jako że jego rola w ekipie jest zupełnie inna niż jeszcze dwa lata temu? – To prawda, nie gram już w podstawowym składzie, ale są młodzi i waleczni chłopacy, którzy nie boją się niczego i są po prostu lepsi. Ja wspieram ich jak tylko mogę, wchodzę do gry, kiedy jestem potrzebny.Zawodnik bardzo chwali pracę szkoleniowca, który nie boi się ryzyka. – Javier wykonuje niezwykłą pracę. Odmłodził skład, buduje zespół, który powinien osiągnąć wiele. Mamy w swoich szeregach wiele talentów i na pewno przed tą drużyną jeszcze wiele dobrego.

Autor: Anna Kossabucka
Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved