Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Siatkarze spłacają kredyt zaufania

Ryszard Bosek: Siatkarze spłacają kredyt zaufania

fot. archiwum

W Lidze Światowej biało-czerwoni występują od 1998 roku. Od tego czasu dwa razy byli na 4. miejscu, teraz zdobyli brąz.  - Dotąd na złoto zawsze zasługiwali polscy kibice. Siatkarze w imprezach w naszym kraju zawodzili - ocenił Ryszard Bosek.

Pierwszy raz w historii polskiej siatkówki sukces organizacyjny wielkiej imprezy zbiegł się z dobrym wynikiem naszych reprezentantów. Wszyscy goście bardzo chwalili sobie atmosferę panującą w gdańskiej Ergo Arenie. – Dotąd na złoto zawsze zasługiwali polscy kibice. Siatkarze w imprezach w naszym kraju zwykle zawodzili. W Gdańsku wreszcie zaczęli spłacać ten nieograniczony kredyt zaufania – mówi mistrz olimpijski Ryszard Bosek.

Ten brązowy medal jest bardzo ważny głównie dla PZPS. Pozwoli podtrzymać boom na siatkówkę, który ostatnio stał się trochę mniejszy – dodaje Paweł Zagumny, wielki nieobecny tegorocznej Ligi Światowej.

Bez względu na okoliczności, w jakich medal został zdobyty, siatkarzom należą się ogromne słowa uznania. Oni ten brąz wyszarpali na boisku dzięki ogromnej determinacji i ciężkiej pracy. A grali w dużym osłabieniu. Boję się nawet myśleć, co by się działo, gdyby tego medalu nie było. Niektórzy pewnie rozszarpaliby ten zespół na strzępy – dodaje Bosek.*Wypowiedzi zebrał Kamil Drąg (Przegląd Sportowy)

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved