Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Otwarte Mistrzostwa Pomorza: Pierwsze rozstrzygnięcia

Otwarte Mistrzostwa Pomorza: Pierwsze rozstrzygnięcia

fot. archiwum

Od niedzieli do czwartku na gdyńskiej plaży rozgrywane są zawody Otwartych Mistrzostw Pomorza, które są kontynuacją Akademickich Mistrzostw Pomorza. Akademicy walczyć będą, o miano najlepszych par kobiecych, męskich oraz mikstów.

Po poniedziałkowych meczach są już pierwsze rozstrzygnięcia. Panie podzielone zostały na 9, a panowie na 11 grup. Spotkania rozpoczęły się już wczesnym przedpołudniem. O godzinie 10 na piasku pojawiły się pierwsze pary.

Swoje grupy u kobiet wygrały kolejno pary: Pilarek/Gancarczyk, Węcławek/Kędzia, Theis/Goździewicz, Radkowiak/Rapacz, Adamska/Gałek, Draganiak/Karasiewicz, Hensoldt/Spittal, Bojko/Szymańska, Bańska/Żółtańska. Dobre spotkania bez straty punktu rozegrały dwie zawodniczki, które w zeszłorocznych zawodach zdobyły srebrny i brązowy medal. Aleksandra Theis, grająca w tym roku z Aleksandrą Goździkiewicz pokonały pary Wysocka/Leszczenko, Szczepanik/Dudek kolejno do 12 i do 11 punktów. Aneta Gancarczyk wraz z Sylwią Pilarek również pokazały się z bardzo dobrej strony w meczach z parami Eska/Gawlak, Sikorska/Dobrzańska.

Wśród panów fazę grupową na pierwszych miejscach zakończyli: Janiak/Sutyniec, Tomkiewicz/Zackiewicz, Wawrzyńczyk/Szczypczyk, Jeziorowski/Dryński, Dziura/Idzi, Podwójcik/Parcej, Purtak/Chabowski, Wesołowski/Osiński, Brożyniak/Dzikowicz, Józefowicz/Lech, Gusta/Barciak. W dwójkach męskich Stanisław Wawrzyńczyk jest przedstawicielem z zeszłorocznej srebrnej pary. W tegorocznym turnieju gra on razem z Bartłomiejem Szczypczykiem. W meczach grupowych turnieju para ta pokonała dwójki Lipowski/Jakubowski oraz Gorgoń/Faryna kolejno do 18 i 15.Pary, które w poniedziałek zapewniły sobie zwycięstwa czekają na swoich przeciwników w dzisiejszych spotkaniach turnieju głównego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved