Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ł. Żygadło: Jeśli chce się cokolwiek zdobyć, trzeba ciężko pracować

Ł. Żygadło: Jeśli chce się cokolwiek zdobyć, trzeba ciężko pracować

fot. archiwum

Łukasz Żygadło wrócił do reprezentacji  Polski i znakomicie kierował grą zespołu. Dzięki czemu biało-czerwoni wywalczyli brązowy medal Ligi Światowej. Rozgrywający lepszego powrotu do kadry nie mógł sobie wymarzyć.

Łukasz Żygadło przyznał, że reprezentacja Polski jest młodą drużyną, dlatego przytrafiają się gorsze i lepsze momenty. Zawodnicy potrzebują jeszcze wielu ciężkich treningów, żeby ich gra wyglądała dobrze. – Mnie osobiście jako rozgrywającemu bardzo szyki pokrzyżowała kontuzja Zbyszka Bartmana, bo mieliśmy ustalony system grania – oznajmił Żygadło.

Najgorsze spotkanie biało-czerwoni rozegrali przeciwko reprezentacji Italii. Polski rozgrywający podkreślił, że na tę porażkę złożyło się wiele czynników. – Włosi zagrali bardzo dobrze zagrywką, czuli się pewnie w tym elemencie, a jak wiadomo od zagrywki wszystko się zaczyna. My również mieliśmy swoje problemy, popełnialiśmy błędy, nie kończyliśmy ataków – ocenił zawodnik.

Ciężka praca i twarde zasady to słuszna filozofia, żeby osiągnąć sukces. – Jeżeli chce się cokolwiek zdobywać, to trzeba ciężko pracować, dawać z siebie wszystko, poświęcić się temu co się robi. Tego nauczyłem się w Trento i wiem, że w kadrze również musi to tak funkcjonować – oznajmił Żygadło.Jednak w tym roku najważniejsze są mistrzostwa Europy. Polacy mają dużo czasu, aby przygotować się do nich. Podczas Ligi Światowej cały czas jest się w rytmie meczowym, długie podróże uniemożliwiają przeprowadzenie solidnych treningów. Po prostu nie ma nie czasu. – Teraz będzie czas aby skoncentrować się na konkretnych elementach, aby spokojnie popracować. Będziemy mogli spokojnie trenować i wyeliminować niedociągnięcia, poprawić jakieś elementy – zakończył rozgrywający reprezentacji Polski.

* Rozmawiała Ludmiła Kamer (sport24.pl)

źródło: inf. własna, siatka.sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved