Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Krzysztof Ignaczak: Takie wyróżnienie naprawdę motywuje

Krzysztof Ignaczak: Takie wyróżnienie naprawdę motywuje

fot. archiwum

- Moim zdaniem Brazylijczyk Sergio i Francu Henno są i tak lepsi ode mnie. To są takie ikony siatkówki na świecie, które wyznaczają pewne wzorce i dla mnie oni zawsze będą najlepsi - mówi Krzysztof Ignaczak, najlepszy libero turnieju finałowego Ligi Światowej.

Nie spodziewałem się tego wyróżnienia, bo z tego co mi koledzy mówili rosyjski libero – Sokołow przed meczem finałowym był tuż za mną i nie wiedziałem jakie zawody rozegrał w finale – mówi Krzysztof Ignaczak w wywiadzie dla Super Nowości. Polski zawodnik został wybrany najlepszym libero turnieju finałowego Ligi Światowej. – Ostatecznie dzięki dobrej postawie w meczu z Argentyną udało mi się wygrać tę klasyfikację, ale to są tylko statystyki.

Często mówiło się o tym, że gram dobrze, ale zwykle nikt nie zauważał tego, że byłem wysoko w statystykach indywidualnych na innych turniejach. Może nie zajmowałem pierwszego miejsca, ale byłem drugi, czy trzeci i przeważnie grałem dobrze. Tak więc mój poziom sportowy na wielkich imprezach jest zazwyczaj wysoki i mam nadzieję, że będę go utrzymywał. Takie wyróżnienie naprawdę motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy – zapewnia libero reprezentacji Polski.

Cechuje nas hart ducha i wola walki. To właśnie tymi czynnikami wygraliśmy historyczny brązowy medal – mówi Ignaczak. – Miejmy nadzieję, że za parę miesięcy będziemy wygrywać mecze także innymi elementami, o których się mówi, że np. Rosjanie mają świetny blok, Bułgarzy atak, a Włosi znakomitą zagrywkę. Być może my także będziemy wygrywać jakimś elementem, który stanie się znamiennym dla polskiej reprezentacji. Mam nadzieje, że w tym wszystkim nie zabraknie również serca do gry i hartu ducha – dodaje nasz libero.Cały wywiad Rafała Myśliwca w Super Nowościach

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved