Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Alexis González: Nie myśleliśmy o grze o medale

Alexis González: Nie myśleliśmy o grze o medale

fot. archiwum

Argentyna zajęła w tegorocznej edycji Ligi Światowej historyczne, czwarte miejsce. Jak przyznał po meczu z Polską Alexis González, on i jego koledzy nie spodziewali się, że zajdą aż tak daleko, gdyż celem miało być zakwalifikowanie się do czołowej ósemki.

Podopieczni Javiera Webera, którzy są bez wątpienia objawieniem tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej, w meczu decydującym o trzecim miejscu ulegli biało-czerwonym 0:3. – Polacy zagrali na swoim dobrym poziomie, my natomiast gorzej, niż w tych poprzednich spotkaniach – podsumował przyczyny porażki Alexis González, libero ekipy z Ameryki Południowej. – Rywale byli po prostu lepsi, tak więc gratuluję im wygranej.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, która zadecydowała o takim, a nie innym wyniku i na pewno nie jest to zmęczenie, jak zapewnia González. – Myślę, że Polacy też byli zmęczeni, ponieważ dla nich to także był piąty mecz w przeciągu pięciu dni. My natomiast w pewnych momentach nie wiedzieliśmy, jak rozwiązać niektóre sytuacje. Rywale natomiast wiedzieli jak grać, gdyż grali już w meczach o taką stawkę i dlatego też byliśmy gorsi.

Argentyńczycy, którzy w poprzedniej edycji Ligi Światowej przegrali wszystkie mecze, w tym roku wygrali grupę i bez problemów awansowali do turnieju finałowego. Czy przed rozpoczęciem rozgrywek spodziewali się, że mogą zajść aż tak daleko? – Przed turniejem nie myśleliśmy o grze o medale, chcieliśmy się zakwalifikować do czołowej ósemki. Teraz, kiedy zajęliśmy czwarte miejsce, jestem jednak trochę smutny, bo mieliśmy możliwość osiągnąć nieco więcej – mówi González.Libero Albicelestes podkreśla jednak, że jest zadowolony z występu swojej drużyny w Gdańsku. – Oczywiście, były mecze, które zagraliśmy bardzo dobrze, ale w tym spotkaniu z Polską akurat nam nie wyszło. Generalnie jednak jesteśmy zadowoleni – kończy swoją wypowiedź.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved