Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Theo Lopes: Najważniejszy jest wynik zespołu

Theo Lopes: Najważniejszy jest wynik zespołu

fot. archiwum

Theo Lopes był jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji Brazylii w turnieju finałowym Ligi Światowej. Chociaż spotkanie finałowe przeciwko Rosji nie było dla 28-latka tak udane, otrzymał on nagrodę indywidualną dla najlepszego atakującego turnieju.

Co zadecydowało o waszej finałowej porażce?

Theo: Rosjanie to bardzo silna i bardzo konsekwentnie grająca drużyna. Potrafili stworzyć świetny system gry, z wieloma rozwiązaniami w ataku. Popełnili też mniej błędów niż nasz zespół i to zadecydowało o porażce.

Jest jednak jeden pozytyw dla ciebie – wybrano cię najlepszym atakującym turnieju.To oczywiście miłe uczucie, wydaje mi się, że grałem w tym turnieju zupełnie dobrze, chociaż mecz finałowy nie do końca wyszedł mi tak, jak bym oczekiwał. Najważniejszy jest jednak wynik zespołu, a nie nagrody indywidualne i wiadomo, że taka nagroda miałaby prawdziwy smak, gdybyśmy pokonali Rosjan.

W przyszłym roku odbędą się igrzyska olimpijskie. Co musi zrobić Brazylia, żeby pokonać Rosjan w Londynie?

Cóż, do igrzysk jest jeszcze sporo czasu. Rosja gra obecnie świetną siatkówkę, ale my musimy zrobić wszystko, by poprawić się praktycznie w każdym elemencie. Pracy zostało sporo, najważniejsze będzie przygotowanie i zgranie zespołów.

Co możesz powiedzieć o nowej gwieździe światowej siatkówki, Dmitriju Muserskim. Wydaje się, że to siatkarz z kosmosu.

Rzeczywiście to niesamowity zawodnik. Jest ogromny, strasznie mocno serwuje, podobnie mocno atakuje i wyjątkowo utrudnił nam dziś grę. Na przyszłość trzeba będzie starać się odpowiednio ustawiać na niego blok, może jakoś uda nam się go przytrzymać.

* rozmawiał Rafał Tomkowiak (Wirtualna Polska)

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved